Quantcast

Po Americe a Mexiku První republika dobývá další publikum

| redakce | tisk

V době, kdy vzniká druhá řada oblíbeného seriálu První republika, se první série dočkala dalšího zahraničního úspěchu. Od 1. ledna jej v hlavním vysílacím čase, každou neděli, mohou sledovat diváci celoplošné polské televize WP1.

Stovky tisíc diváků sledovaly První republiku na celostátní kabelové televizi VME ve Spojených státech, seriál vysílala i mexická společnost Televisa, další země Latinské Ameriky a v perštině i satelitní televize v Iránu a Iráku. Před koncem roku byla podepsána smlouva také pro jeden z kanálů čínské CCTV.

Po Americe a Mexiku První republika dobývá další publikum
▲ Po Americe a Mexiku První republika dobývá další publikum

Nyní mohou první řadu dobového seriálu První republika sledovat každou neděli i polští diváci celoplošné stanice WP1, kde je seriál od začátku ledna vysílán pod mezinárodním distribučním názvem The Manor House.

Česká televize nyní natáčí druhou sérii První republiky. „Snažíme se ji postavit více na filmovém vyprávění, což u tohoto typu seriálu není příliš obvyklé. Ubyde dialogů, a naopak se objeví více akčních scén, což samozřejmě klade velké nároky na režiséra,“ slibuje vedoucí projektu David Musil a dodává: „Stále jde o dobový, kostýmní seriál, který se snažíme vyprávět současným, moderním jazykem. Opět se objevuje významná kriminální linka, ale je jich více a proplétají se. I nadále jde o soupeření bratrů Vladimíra a Jaroslava. Oproti minulé sérii, která byla zaměřena na Kláru a Vladimíra, se tentokrát více věnujeme Jaroslavovi a jeho dvěma dcerám, Elišce a Ireně.“

Se zájmem zahraničních vysílatelů o První republiku jsme zatím velmi spokojení, splnil naše dosavadní očekávání. Máme navíc příslib dalšího prodeje do budoucna, kdy bude možné nabídnout i druhou sérii, kterou momentálně natáčíme,“ dodává autor projektu a producent Filip Bobiňski.

zdroj: ČT

Reklama
Vybrané články