Quantcast

Nový seriál o životě zvěrolékaře na Viasat Nature

| redakce | tisk

Napadlo vás někdy, že zvěrolékaři musejí mít vzrušující život, který by se rozhodně nedal nazvat fádním? Nejste daleko od pravdy, jak ukazuje příklad doktora Scotta Millera, který se rozhodl, že dá veřejnosti nahlédnout pod pokličku svého „všedního“ dne v dokumentárním seriálu Zvěrolékař v jednom kole.

Miller, ordinující v Richmond upon Thames na předměstí Londýna, má takové charisma, že by s ním štáb mohl natočit klidně i celovečerní film. Namísto toho si ale zvolil desetidílný dokumentární seriál a tak trochu reality show, ukazující divákům, co vše může veterinář ve své praxi zažít. Veterinář, který seriálem provází, je navíc původem z Austrálie, a tak je i vzhledem k odlišnému podnebí zvyklý na trochu jiné problémy, jež trápí jeho zvířecí svěřence.

Nový seriál o životě zvěrolékaře na Viasat Nature
▲ Nový seriál o životě zvěrolékaře na Viasat Nature

Seriál, který děláme, v podstatě zdůrazňuje velice blízký vztah, který mám se svými klienty,“ říká zvěrolékař Miller. „Moje praxe je víceméně praxí rodinnou, a my se staráme o naše klienty, objímáme je, když jsou smutní, pomáháme jim v těžkých obdobích a snad jsme i příčinou změny. Myslím si, že vztah, který mají lidé se zvířaty, je neuvěřitelně důležitý. Jsem vždycky velice rád, že můžu hrát roli v pozitivních změnách životů tím, že pomůžu zachovat zdraví milovaných mazlíčků.“

Mysleli jste si, že hadi nemohou mít problémy s dýcháním? Co způsobilo náhlé nechutenství papouška alexandra, které znepokojilo jeho majitele? Jaké problémy mohou mít sova nebo liška, které srazilo auto, a jak je řešit? Víte, že existuje útulek pro opuštěné oslíky? To vše zjistíte v jednotlivých dílech seriálu, který si zamilují všichni milovníci zvířat.

Nový seriál o životě zvěrolékaře na Viasat Nature
▲ Nový seriál o životě zvěrolékaře na Viasat Nature

Kromě toho se Scott Miller v průběhu deseti epizod postará o nespočetně mnoho psů a koček (ale hlavně psů). Setkáme se tak třeba s kočkou starou 21 let (sic!) jménem Rudi, čivavou nebo maltézáčkem trpícími cukrovkou, opuštěným šarpejem, trpícím oční chorobou a prašivinou či německým ovčákem, který má problémy s mobilitou.

Jak již bylo řečeno, je hlavní hrdina celého seriálu původem z Austrálie, kde vystudoval univerzitu v Queenslandu a svou kariéru veterináře započal roku 1997 v největší zvířecí nemocnici svého rodného kontinentu - PRPCA v Sydney.

Dokumentární seriál, vysílaný u nás pod názvem Zvěrolékař v jednom kole (v originále Vet on the Hill), začíná v premiéře ve čtvrtek 16. února 2017 od 19. hod. na kanále Viasat Nature.

zdroj: Viasat

Reklama
Vybrané články