Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Satelitní televize je na Slovensku nejpopulárnější

| redakce | tisk

Na konci roku 2016 přijímalo televizní programy na základě smlouvy s poskytovatelem služby zhruba 1,8 milionu uživatelů. Nejvíce zákazníků sledovalo televizní programy prostřednictvím satelitu - více než milion televizních diváků.

Do tohoto čísla jsou zahrnuti jen diváci, kteří sledovali satelitní programy prostřednictvím systému podmíněného přístupu na základě uzavřené smlouvy s poskytovatelem služby. Celkový počet satelitních diváků může být proto vyšší.

Druhým nejpopulárnějším způsobem příjmu programů jsou kabelová televize. Na konci loňského roku měli operátoři 413 aktivních přípojek, z toho 220 tisíc jich bylo využíváno pro digitální vysílání (DVB-C).

Televize přes internetový protokol (IPTV) je třetím nejčastějším způsobem příjmu televizních programů na Slovensku. Ve stejném období bylo 337 tisíc aktivních přípojek. Vyplývá to z informací, které poskytli Úřadu pro regulaci elektronických komunikací a poštovních služeb.

Vedle satelitu, kabelových a IP operátorů mohou slovenské domácnosti sledovat programy i prostřednictvím mikrovlnného distribučních systému (MMDS nebo MVDS), mobilní sítě i prostřednictvím DVB-T/DVB-T2. Odhady počtu diváků, kteří přijímají tv programy přes pozemní vysílače nemá regulátor k dispozici.

Reklama
Vybrané články