CryptoBox 800 UHD

Eutelsat a V-Nova podporují unikátní video HD distribuci

| redakce | tisk

Francouzský satelitní operátor Eutelsat se společností V-Nova Ltd. na letošním veletrhu IBC představí novou satelitní video HD distribuci ve studiové kvalitě, která poprvé nabídne vysílatelům skutečnou alternativu nebo zálohu optických sítí z pohledu kvality a efektivity pásma.

Nové řešení používá technologii V-Nova PERSEUS Pro s cílem replikovat typické video spoje založené na vláknech včetně plného barevného rozlišení a komprese jednotlivých rámců a kombinuje jej se satelitní distribucí, která přináší výhody díky dostupnosti a flexibilitě. Řešení umožňuje šířit 80 Mbit/s 4:2:2 10bitové HD video uplinkované na standardní 36 MHz transpondér na satelitu Eutelsat.

Eutelsat a V-Nova podporují unikátní video HD distribuci
▲ Eutelsat a V-Nova podporují unikátní video HD distribuci

S využitím průmyslových metrik vysílacího průmyslu a nezávislé podpory třetích stran dokončily společnosti Eutelsat a V-Nova zhodnocení kvality řešení PERSEUS Pro šířeného přes satelitní kapacitu na družicích Eutelsat ve srovnání se standardní kompresí využívané v optických sítích. Testy přinesly vynikající kvalitu řešení PERSEUS ve srovnání se staršími kodeky obvykle využívané pro satelitní distribuci.