Quantcast

ČRo se ohradil proti myšlence zestátnit ČRo a ČT

| redakce | tisk

Český rozhlas (ČRo) se důrazně ohradil proti tvrzením předsedy SPD Tomia Okamury, která pronesl v pondělním rozhovoru v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu a která podle veřejnoprávního rozhlasu ohrožují demokratické principy, na nich byla vybudována Česká republika.

"Český rozhlas nemá žádné problémy s hospodařením, naopak hospodaří zcela transparentně a naplňuje beze zbytku všechna ustanovení, která mu ukládají příslušné zákony včetně zákona o veřejných zakázkách či registru smluv. Jeho zprávy o hospodaření pak byly bez výhrad schváleny Poslaneckou sněmovnou. Český rozhlas se rovněž nikdy nebránil tomu, aby bylo jeho hospodaření podrobeno kontrole NKÚ. Naopak tento postup uvítá," uvedl René Zavoral, generální ředitel Českého rozhlasu.

ČRo odmítla myšlenku předsedy SPD o zestátnění médií veřejné služby. Podle rozhlasu se se jednalo o bezprecedentní narušení demokratických principů. Zestátnění ČRo a ČT (České televize) by znamenalo potlačení svobody projev, narušení objektivního a pravdivého informování veřejnosti.

Reklama
Vybrané články