Široká nabídka DVB-T antén

První programy testují na satelitu Bulgariasat 1

| redakce | tisk

Na novém bulharském telekomunikačním satelitu BulgariaSat 1 se objevily první televizní a rozhlasové programy. Satelit se nachází na pozici 1,9E.

Pro testovací distribuci televizních a rozhlasových programů se využívá frekvence 12,380 GHz. Na tomto kmitočtu se nacházejí FTA programy Ekids, Evrokom a Magic TV a také rozhlasové programy Radio Payner, NRJ, Darik Radio, BG Radio, Tangra MegaRock a Radio 1 Rock.

První programy testují na satelitu Bulgariasat 1
▲ První programy testují na satelitu Bulgariasat 1

Ve stejném DVB-S2 multiplexu jsou také placené programy - Arena Sport 1-5, Arena Sport BiH, RTS 1/2, H2, Prva, RTV Novi Pazar, TV B92, Happy TV, AXN Adria, Minimax, City TV, MGM, Filmbox, Cinema Plus, Comedy Central, Bulharia 24, Discovery Serbia, National Geographic, RTV 1, RTV Novi Pazar, Belleamie TV, OBN a SES Kanal. Stanice jsou zakódovány systémem Bulcrypt, kanály Arena Sport i kryptovacím systémem Director.

Všechny programy jsou určeny pro srbskou platformu Polaris Media. Doposud jsou tyto programy a služby poskytovány z řeckých satelitů Hellas Sat 2/3 na pozici 39°E. V plánu je přesun platformy a Bulsatcom a přeladění antén na novou pozici 1,9E, kde bude poskytovat své služby Bulgariasat 1.

technické parametry - Polaris Media a Bulsatcom:

• Bulgariasat 1 (1,9E), freq. 12,380 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK

Bulgariasat1 je první telekomunikační satelit Bulharska, který bude poskytovat vysílací, telekomunikační, korporátní a vládní služby a aplikace v jihovýchodní Evropě a dalších částech Evropy. Družice je vybavena celkem 32 transpondéry v Ku pásmu, které mohou být napojeny na balkánský nebo evropský svazek.

Satelit BulgariaSat 1 byl zhotoven na bázi platformy SSL 1300. Očekávaná životnost je 20 let.