Široká nabídka DVB-T antén

Zimní olympijské hry nebudou na ruské televizi

| redakce | tisk

Rusko bylo vyloučeno z účasti na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu a tamní státní televize VGTRK se rozhodla na tento krok zareagovat - nebude vysílat žádné přenosy na svých programech z OH v Pchjongčchangu.

"Naše stanovisko zůstává nezměněné: bez účasti ruského týmu nebudeme vysílat olympijské hry v Pchjongčchangu," uvedla ve svém prohlášení VGTRK.

V úterý 5.12.2017 bylo rozhodnuto, že ruští sportovci mohou vystoupit na zimních olympijských hrách v roce 2018 pouze pod neutrální vlajkou. Toto rozhodnutí přijal výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV).

Rozhodnutí MOV nevylučuje účast ruských sportovců na hrách. Nicméně ruští sportovci, kteří se chtějí her účastnit, musí splňovat tyto podmínky:

- splnit kritéria pro sportovní kvalifikaci
- nesmí být potrestáni za doping
- nesmí mít na svém kontu žádné porušení antidopingových pravidel

Rusové mohou startovat jako "Olympionici z Ruska" (zkratka OAR). V případě, že získají zlatou medaili, neuslyší ruskou hymnu ale jen olympijskou. Ruský prezident Putin nic nemá proti účasti ruských sportovců pod olympijskou vlajkou. Nejvíce poškozeni jsou ruští hokejisté, kteří byli považováni za favority.

Jiný ruský holding "Gazprom Media", který provozuje sportovní kanál Match TV, se ještě nerozhodl, zda bude vysílat přenosy z OH v Pchjongčchangu.

zdroj: satkurier.pl