O zástupci Česka v Eurovizi letos rozhodnou i fanoušci

| redakce | tisk

V rámci příprav na soutěž dorazilo do České televize přes čtyři sta písní od různých producentů, interpretů a kapel z celého světa, z nichž třicet šest přišlo od domácích autorů. Ti nejlepší změří své síly v Národním kole Eurovize.

Jeho hodnocení ale bude probíhat jinak, než tomu bylo před deseti lety, kdy se národní kolo konalo naposledy.

Letošní ročník budou moci ovlivnit diváci a fanoušci Eurovize tím, že budou hlasovat pro jednu z šesti soutěžních písní, které postoupily do finále národního kola. Hlasování bude probíhat pomocí oficiální eurovizní aplikace. Stejnou měrou se na výběru písně bude podílet i mezinárodní odborná porota,“ vysvětluje pověřený kreativní producent Jan Potměšil. Vedoucí české delegace Jan Bors jej doplňuje: „Soutěžní skladba s největším počtem hlasů od diváků a poroty se stane vítězem a bude nás tak reprezentovat v Lisabonu na největší nesportovní události světa.“

Z více než čtyř stovek registrovaných skladeb bylo třicet šest podáno domácími autory. Tým České televize spolu s odbornými poradci vybral šest různých žánrů. Odborným hudebním poradcem české delegace je Jan Maxián. Finalisté a jejich soutěžní skladby budou oznámeni 8. ledna 2018. Diváci i fanoušci si následně budou moci všechny skladby poslechnout a hlasovat pro svého favorita. Pravidla hlasování a další novinky budou v následujících týdnech zveřejněny na webu České televize: www.ceskatelevize.cz/esc nebo facebooku soutěže. Vítěz Národního kola dostane šanci reprezentovat Českou republiku v Lisabonu na Eurovizi před více jak čtvrt milionem diváků z celého světa.

zdroj: ČT