Široká nabídka DVB-T antén

Filmový kanál v Trikolor TV dočasně FTA

| redakce | tisk

Ostrosjuzhetnoje, jeden z filmových kanálů největší ruské satelitní platformy Trikolor TV je dočasně dostupný pro všechny satelitní diváky. Operátor provídá technické testy a pro tyto účely si vybral právě zmíněný program.

Stanice Ostrosjuzhetnoje se objevila na kmitočtu 12,054 GHz na programové pozici s názvem HD Test 38. Vysílání je testováno v kodeku HEVC (H.265) v SD rozlišení, ačkoliv pozice tvrdí něco jiného. Pro příjem je tedy nutný přijímač, který tento video kodek podporuje.

Filmový kanál v Trikolor TV dočasně FTA
▲ Filmový kanál v Trikolor TV dočasně FTA

Ostrosjuzhetnoje je filmový kanál, který přináší zahraniční filmy různého stáří. Z pohledu žánru jsou v programu stanice akční filmy, fantasy, thrillery, dobrodružné a hororové filmy. Testovací FTA verze je vysílána jen ze zvukem v MPEG, placená verze obsahuje i volitelnou zvukovou stopu v Dolby Digital (AC3).

technické parametry - Ostrosjuzhetnoje (HD Test 38):

• Eutelsat 36C (Express AMU1) (36°E), freq. 12,054 GHz, pol. R, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

FTA testy s programem Ostrosjuzhetnoje probíhají za účelem otestování vysílací technologie. Trikolor TV má v úmyslu postupně překlopit všechny své programy z MPEG-4 do HEVC. V nejbližších týdnech hodlá ukončit distribuci základních programů ve starém formátu MPEG-2.

technické parametry - Ostrosjuzhetnoje (pravidelné vysílání):

• Eutelsat 36C (Express AMU1) (36°E), freq. 12,149 GHz, pol. L, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, CA DRE Crypt + ADEC