Široká nabídka DVB-T antén

Canal France vyřadil programy TF1. Kvůli vysokým poplatkům

| redakce | tisk

Nejenom v Česku a na Slovensku ale i ve Francii vybírají komerční televize poplatky za své programy. Tamní komerční televize TF1 se nedohodla s francouzskou Canal+ Group na distribuci svých programů.

Canal+ Group k 1.březnu vyřadila ze své nabídky všechny programy televizní skupiny TF1 - tedy hlavní kanál TF1 i tématické programy TMC, TFX, TF1 Séries Films, LCI a související služby. Stalo se tak po 18 měsících jednání s provozovatelem TF1 ohledně distribučních poplatků.

"Toto rozhodnutí je výsledkem nekompromisnosti televizní skupiny TF1, která zneužívá své postavení na trhu, zejména pozici kanálu číslo jedna, jednostranně ukládá svým distributorům, včetně placené Skupiny Canal+ platit za další distribuci programů, které jsou dostupné zadarmo v pozemní televizi a na internetu," uvedla Grupa Canal+. Podle provozovatele placené televize jsou finanční požadavky TF1 nepřiměřené a neopodstatněné. Skupina Canal+ potvrdila, že chce vysílat bezplatné programy TF1 ale nemá v úmyslu za tyto programy platit.

Na vypnutí programů TF1 v satelitní televizi Canal France reagovala i komerční televize TF1. Ve svém prohlášení odsoudila jednostranné rozhodnutí Canal+ Group - tedy vypnutí programů a všech souvisejících služeb a jde proti zájmům předplatitelů.

TF1 poznamenala, že nikdy nepožadovala stažení kanálů a služeb z placené televize Canal France a navrhla, aby operátor pay-tv pokračoval v jednáních s TF1 a vzal v úvahu zájmy zákazníků platforem Canal a TNT SAT.

Distribuční poplatky řeší komerční televize TF1 i s dalšími distributory ve Francii, mimo jiné s Orange.

zdroj: satkurier.pl