Široká nabídka DVB-T antén

Startuje nová satelitní platforma KM TV

| redakce | tisk

Z orbitální pozice 31,5°E startuje nová bezplatná distribuční platforma KM TV. Technické testy probíhají na jednom z transpondérů satelitu Astra 5B. Cílem služby je poskytnout programovou nabídku pro turecky hovořící komunitu. KM TV má sídlo v Londýně.

Na nové kapacitě se aktuálně vysílají dva televizní kanály - turecké programy Top Pop TV a A Plus Live. První stanice vysílá videoklipy tureckých interpretů, druhá jez pohledu evropského diváka zajímavější, protože poskytuje více obsahu v angličtině - přináší pořady o módě a soft erotiku. Vedle toho jsou v provozu testovací pozice od SERVICE 3 až po SERVICE 26. V budoucnu se na nich objeví další televizní kanály - mezi nimi mohou být N Music TV, Music Vox TV, NOVA Action a Sefa TV. V současné době jsou vysílány testovací obrazce nebo černé obrazovky.

Dříve byla stanice Top Pop TV šířena z kmitočtu 11,817 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK. Po spuštění nové platformy bylo vysílání zde ukončeno.

Startuje nová satelitní platforma KM TV
▲ Startuje nová satelitní platforma KM TV

KM TV rozšiřuje programovou nabídku pro turecky hovořící publikum. Kanály budou šířeny nekódovaně ( FTA) a budou vysílány v souladu s evropskými předpisy. Nebudou omezeny ani cenzurovány místními operátory v regionu. KM TV uzavřela dohody s poskytovateli služeb v Německu, Turecku, Kazachstánu, Gruzii, Íránu a na Krypru. Satelit umožní společnosti rychlejší dostupnost programů pro diváky.

technické parametr - paket KM TV:

• Astra 5B (31,5°E), freq. 12,110 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, FTA

zdroj: satkurier.pl