CryptoBox 800 UHD

Prima: Seznam si pořídil karavan a ukradl nápad Primy

| redakce | tisk

Provozovatel televize Seznam.cz zamířil za svými diváky do regionů a vypravil kamion na letní roadshow. Seznam.cz navštíví celkem 8 festivalů na různých místech České republiky.

Poprvé se s kamionem Seznamu mohou diváci potkat v Panenském Týnci mezi 28. a 30. červnem během Aerodrome festivalu.

Na chystanou roadshow zareagovala televizní skupina Prima, která tvrdí, že Seznam ukradl její nápad.

Karel Gott na show Prima jede za vámi! (foto: FTV Prima)
▲ Karel Gott na show Prima jede za vámi! (foto: FTV Prima)

"Koupit karavan, bez nápadu napsat, že jedeme za vámi... Tak přesně tohle předvedl Seznam a jeho televize," uvedl k akci konkurenčního provozovatele Adam Halmoši z oddělení marketingu a PR pro FTV Prima.

Kamion televize Prima (foto: FTV Prima)
▲ Kamion televize Prima (foto: FTV Prima)

"Televize Prima znovu dokazuje, že je lídrem trhu. Posledním důkazem toho je, že nový ambiciózní projekt Televize Seznam okopíroval primácký zprávařský kamion. Seznam ale přichází spíše s jakýmsi karavanem. Byla to televize Prima, kde přímo z kamionu vysílal hlavní večerní zpravodajský blok. Co se přesně bude v karavanu odehrávat? To možná ještě netuší ani na Seznamu," říká Adam Halmoši.

Kamion televize Prima (foto: FTV Prima)
▲ Kamion televize Prima (foto: FTV Prima)

"Příště by stačilo přiznat, kdo s nápadem přišel první, než ho jen okopírovat a prezentovat to světu jako vlastní skvělý nápad. Takže pro pořádek, byla to televize Prima jako první a jediná v Česku vyjela v létě 2014 s mobilním studiem v kamionu přímo k divákům v rámci projektu PRIMA JEDE ZA VÁMI! Zpravodajský kamion," zdůrazňuje Adam Halmoši.

V průběhu tří ročníků měl kamion Primy celkem 35 zastávek ve 35 městech - v roce 2016 šlo o 10 měst, v roce 2015 navštívila 15 a v roce 2014 deset měst.