Regionální ředitelé Českého rozhlasu obhájili mandát

| redakce | tisk

Rada Českého rozhlasu dnes na svém veřejném zasedání na základě návrhu generálního ředitele ČRo Reného Zavorala jmenovala s účinností od 1. října 2018 do funkcí ředitelů regionálních studií Českého rozhlasu Zdeňka Duspivu, Zdeňka Levého, Milana Knotka a Josefa Podstatu.

K tomuto datu také generální ředitel ČRo jmenoval Tomáše Vacka šéfredaktorem Rádia Junior.

Zdeněk Duspiva, ředitel rozhlasových studií ČRo České Budějovice a ČRo Vysočina, Zdeněk Levý, ředitel rozhlasových studií ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary, Milan Knotek, ředitel rozhlasových studií ČRo Sever a ČRo Liberec a Josef Podstata, ředitel rozhlasových studií ČRo Olomouc a ČRo Ostrava, obhájili stávající mandát a ve svých funkcích budou nadále pokračovat. Řízením regionálních studií ČRo Regina DAB Praha a ČRo Region byl s účinností od 1. října 2018 pověřen ředitel Regionálního vysílání Jan Menger.

Na pozici šéfredaktora Rádia Junior byl s účinností od 1. října 2018 jmenován Tomáš Vacek, změnu ve vedení Rádia Junior vzala dnes na svém zasedání na vědomí také Rada Českého rozhlasu. „Tomáš Vacek prokázal své kvality v době, kdy byl pověřen vedením této stanice. Věřím, že je pro něj pozice šéfredaktora nejen odměnou, ale také další profesní výzvou,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Tomáš Vacek před nástupem do rozhlasu téměř deset let učil herectví v prvním i druhém cyklu literárně dramatického oboru Základní umělecké školy na Zbraslavi. Do rozhlasu přišel v roce 2005 a působil na různých pozicích. V tehdejším Producentském centru se věnoval soutěžím pro mladé hudebníky Concertino Praga a Concerto Bohemia či mezinárodnímu festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio. Vedl také Tvůrčí skupiny nových formátů. Se vznikem Rádia Junior se začal jako slovesný dramaturg věnovat především tvorbě pro děti, je autorem a jedním z interpretů úspěšného dětského seriálu Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou, několika pohádek nebo cyklu Kouzelná kniha Káji Kučery, za nějž získal ocenění na festivalu Prix Bohemia Radio. Od roku 2017 je moderátorem pořadu Noční Mikrofórum.

zdroj: ČRo