Široká nabídka DVB-T antén

Letní olympijské hry mládeže na Eurosportu

| redakce | tisk

Eurosport bude poprvé vysílat Letní olympijské hry mládeže, mezinárodní multisportovní událost pro mladé sportovce ve věku 14 až 18 let. Tyto Hry se konají jednou za čtyři roky a letošní ročník hostí Buenos Aires.

Od šestého do osmnáctého října mohou diváci Eurosportu sledovat vycházející hvězdy světového sportu. Hry mládeže získávají na popularitě a důležitosti, vždyť jen v letošním roce přibudou v programu tři sporty, čímž celkový záběr Her naroste na 32 sportů a 36 disciplín. Z argentinské metropole na diváky čeká přes 60 hodin vysílání, z nichž více než třetina budou přímé přenosy. Pokrytí Eurosportu se soustředí na atletiku, plavání a futsal.

Za přítomnosti maskota Pandiho (mladého jaguára, který obývá americký kontinent), se uskuteční 239 závodů a vůbec poprvé v historii olympijského hnutí bude počet sportovkyň a sportovců úplně stejný - 2 000.

Emir Osmanbegovič, zástupce Eurosportu pro Sports Content & Production, říká: "V souvislosti s přípravami a cestou na LOH v Tokiu 2020 je naší ambicí umožnit fanouškům sledovat ty nejlepší sportovce z celého světa během jejich soutěží a měření sil v rámci příprav na olympijský sen. Olympijské hry mládeže uvidí střetnutí těch nejtalentovanějších sportovců z celého světa a my se nemůžeme dočkat, až fanouškům nabídneme první pohled na budoucí sportovní superstar."

zdroj: Eurosport