CryptoBox 800 UHD

V Rusku vzniká další sportovní kanál

| redakce | tisk

Dne 1. března 2019 začne na ruském trhu vysílat nový federální sportovní kanál. Dmitrij Chernyschenko, CEO společnosti Gazprom Media o novém projektu hovořil na zasedání "tělesná kultura a sport: nový úkol rozvoje", které se konalo v Uljanovsku na jihozápadě Ruska.

Podle informací Interfaxu se bude nový kanál jmenovat Match Strana a má vysílat jen sportovní zprávy a události v Rusku. Stanice bude mít celospolečenský charakter s důrazem na podporu dětského, mládežnického a zdravého životního stylu. Stanice bude od svého spuštění dostupná pro více než 100 milionů diváků.

V červenci 2018 mediální holding Gazprom Media spustil nový placený kanál Match Premier. Nový projekt nahradil v placených televizních službách a v modelu a la carte program Naš Futbol.

Čistý zisk Gazprom Media za prvních šest měsíců roku 2018 podle dřívější zprávy dosáhl 4,2 miliardy rublů. Sportovní segment podniku splnil strategický plán dosažení provozního zisku zvýšením příjmů z reklamy, distribuce tématických sportovních programů a také ze zvýšení výnosů z výroby sportovních přenosů.

zdroj: satkurier.pl + telesputnik.ru