Filmový kanál AMC testuje FTA na 9E

| redakce | tisk

Placený filmový kanál AMC společnosti AMC Networks International zahájil zkušební vysílání na satelitu Eutelsat 9B, odkud bude poskytovat novou distribuci pro postsovětské republiky.

Program AMC se objevil na pozici AMC PE (Paneuropean) v multiplexu Eutelsatu na kmitočtu 12,226 GHz, který pracuje ve svazku severní Evropa a Pobaltí. Příjem tohoto transpondéru je možný i v České republice a na Slovensku. Podmínky příjmu se ale mohou v jednotlivých lokalitách lišit - signál přes střední Evropu postupně klesá. Nejlepší příjmové podmínky budou na východním Slovensku, patrně nejhorší v jižních Čechách.

AMC PE - záběr z příjmu stanice
▲ AMC PE - záběr z příjmu stanice

Kanál AMC je poskytován s ruskou a ukrajinskou audio stopou. K dispozici je i volitelná anglická jazyková verze. Diváci tak mají možnost porovnat programovou nabídku AMC pro jiné trhy s verzí, která se vysílá u nás.

Signál AMC na satelitu Eutelsat 9B bude patrně sloužit jako nová distribuční linka pro poskytovatele placených sítí v postsovětských zemích. V Rusku se kanál AMC neprosadil a skončí k 31.12.2018 a spolu s programem MGM HD bude nahrazen novými kanály Hollywood a Hollywood HD.

technické parametry - AMC PE:

• Eutelsat 9B (9°E), freq. 12,226 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8SPK, FTA