Quantcast

Německá tm3 opustila satelit Astra

| redakce | tiskobrázek k článku: Německá tm3 opustila satelit Astra

Německá privátní televizní stanice tm3 ukončila svoji distribuci přes satelitní systém Astra na pozici 19,2°E. Satelitní diváci tak ztratili jeden z bezplatných privátních programů z Německa.

Konec tm3 na satelitu souvisí s rozhodnutí provozovatele, společnosti ITV Media, ukončit provoz tm3 a sesterské stanice tm3+ (nebyla na satelitu) k 31.3.2019. Rozhodnutí ukončit provoz obou kanálů bylo učiněno z osobních, zdravotních a finančních důvodů.

Timo C. Storost, ředitel kanálů tm3 a tm3+ ve svém otevřeném dopise uvedl, že od roku 2016 trpí srdečním onemocněním, které se v posledním roce a půl boje s orgány státní správy zhoršilo.

Stanice tm3 zahájila svoje vysílání v lednu 2009 pod názvem Family TV. Po deseti letech provozu došlo k rebrandingu na tm3, čímž se značka tm3 po dlouhých 17ti letech vrátila na německý televizní trh. Ve stejnou dobu došlo k přejmenování sesterské Blizz na tm3+.

Kanály tm3/Family TV a tm3+/Blizz nepatřily do žádné velké televizní skupiny a dokázaly působit na vysoce konkurenčním televizním trhu.

bývalé technické parametry - tm3 (vysílání zde bylo ukončeno!):

Astra 1KR (19,2°E), freq. 10,921 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 7/8, DVB-S/QPSK, FTA

Reklama
Vybrané články