Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Rai zatím nemůže odvysílat žádné přenosy z LM ve 4K

| redakce | tisk

Vybrané přenosy z Ligy mistrů UEFA v Ultra HD rozlišení ve formátu 4K se zatím na dedikovaném programu Rai 4K italského veřejnoprávního vysílatele Rai zatím nemohou vysílat.

V aktuální sezóně Ligy mistrů UEFA nebude Rai dalším vysílatem v Itálii, který by přinesl jednu z nejpopulárnějších lig televizním divákům. Proti záměru Rai vysílat Champions League v nejlepší možné kvalitě stávající vlastníci práv, Sky a Mediaset nakonec obrátili a jsou proti.

Rai nezbývá, než respektovat jejich nesouhlas. Původně měla Rai platit Sky Italia 10 milionů eur (tj. cca 250 milionů korun) za každý zápas z Ligy mistrů UEFA. Mělo se jednat o tři až čtyři zápasy plus finále. Sky Italia nakonec nezíská částky za sublicenci. Pro Rai ještě není nic ztraceno a může bojovat o další sezóny Ligy mistrů.

Rai 4K i bez LM nabídne bohatou nabídku sportovního obsahu - 27 zápasů z fotbalového Eura 2020, dále semifinále Italského poháru a samozřejmě také Letní olympijské hry, dále také přenosy závodů z Formule 1. Vybrané přenosy z Olympiády budou vysílány na chystaném programu Rai 8K (Ultra HD/8K).

zdroj: franck + vl.info

Reklama
Vybrané články