CryptoBox 800 UHD

Vodafone spustil vlastní televizní službu

| redakce | tisk

Na český trh vstupje další televizní platforma. Telekomunikační operátor Vodafone uvádí na trh placenou službu Vodafone TV. Zákazníkům s internetovým připojením nabídne sledování pořadů až 7 dní zpětně a přes 130 programů.

Nutné je internetové připojení o rychlosti alespoň 3 Mbit/s. Televize funguje s pevným internetem od Vodafonu, ale i od jiných poskytovatelů, a dává tak možnost zábavy všem zákazníkům. Informoval Vodafone.

Vysílání je divákům dostupné přes set-top box stejně jako přes aplikaci pro chytré telefony a tablety. Vodafone TV běží na vlastní globální platformě, díky čemuž se skupina Vodafone stala 2. největším poskytovatelem placené televize v Evropě. Pro TV není potřeba nikam chodit, vše potřebné pošta doručí k zákazníkům rovnou domů.

Set top box a dálkové ovládání pro Vodafone TV (foto: Vodafone)
▲ Set top box a dálkové ovládání pro Vodafone TV (foto: Vodafone)

Pro novou televizi není potřeba nikam chodit, stačí ji jen objednat a vše důležité přijde poštou. Skupina Vodafone je dnes, po společnosti Sky, druhým největším poskytovatelem televizního vysílání v Evropě, a bylo tedy jen otázkou času, kdy se spustí Vodafone TV i v České republice. Jsem rád, že se nám to podařilo právě nyní. Spojujeme to nejlepší z klasické televize a videotéky,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Vodafone TV přináší 3 programové balíčky - Klasik (přes 55 TV stanic), Komfort (přes 110 stanic) a Komplet (přes 130 stanic). V kombinované nabídce, tedy při pořízení pevného internetu od Vodafonu, zákazník zaplatí podle balíčku 150, 300 a 600 korun měsíčně včetně pronájmu set-top boxu. Ten získal několik ocenění za průmyslový design Red Dot Award, která se v oboru považují za obdobu filmových Oscarů.

Diváky Vodafone TV čeká jednoduché a intuitivní uživatelské rozhraní a také náš vlastní firmware set-top boxu, který znamená velice rychlou odezvu na zadávané pokyny. Set-top box je připravený i na vysoké rozlišení obrazu ve 4K,“ popisuje Quique Vivas.

Vodafone TV na televizní obrazovce (foto: Vodafone)
▲ Vodafone TV na televizní obrazovce (foto: Vodafone)

Navíc od úterý 24. března Vodafone spouští automaticky a zdarma rozšířenou televizní nabídku. Děti se tak mohou těšit na kanály NickToons, Nick Jr., Nickelodeon, Minimax, JimJam, Disney Channel, Duck TV nebo Cartoon Network. Zajímavý program čeká i dospělé, kteří budou s dětmi neplánovaně doma. Televizní nabídku budou mít bohatší i o dokumenty a sportovní programy včetně prémiových kanálů Filmbox.

Pestrý televizní program tak pomůže naplnit zábavně a zajímavě nečekané hodiny volného času, které nejen děti, ale i někteří rodiče pociťují kvůli zrušení vyučování i dalších akcí. Rozšířená nabídka zdarma bude platit do 14. dubna.

Televize nabízí sledování už odvysílaných pořadů, a to až 7 dní zpětně. Dále také nahrávání do cloudového úložiště, díky čemuž jsou nahrávky k dispozici na všech dostupných platformách, kapacita je 100 hodin záznamu. Dostupná je i funkce nahrávání všech dílů vybraného pořadu nebo seriálu. Kdo nebude chtít ve vysílání propásnout žádnou filmovou scénu nebo zprávu, může si od televize odskočit a přitom použít funkci play/pause.

Na základě toho, co divák sleduje, dokáže také Vodafone TV sama doporučit tematicky podobný obsah. Kdo bude chtít, najde obsah jak v původním cizojazyčném znění s titulky, tak i s českým dabingem.

Televize zároveň myslí na rodiny, a proto obsahuje sekci pro děti - umožňuje nastavení věku dítěte a rodičovského PIN kódu. Děti mohou v atraktivním prostředí sledovat vybraný obsah relevantní pro jejich věk a bez zadání rodičovského PIN se nedostanou zpět do plnohodnotné nabídky kanálů.