Quantcast

Viasat Ukraine přešel na Verimatrix a audio kodek AAC

| redakce | tisk

Operátor ukrajinské satelitní placené televize Viasat provedl v tomto měsíci zásadní změny v distribuci svých programů. Provozovatel přešel z původního systému podmíněného přístupu Videoguard na Verimatrix.

Tato změna je součástí lepšího zabezpečení programů před neautorizovaným příjmem. Prakticky všechny ukrajinské DTH služby nyní používají jednotný kódovací systém - Verimatrix. Tento CA systém používají i přední ukrajinské mediální skupiny pro kryptování satelitního signálu svých hlavních programů.

Systém Videoguard je nyní připojen jen k několika málo programům Viasat Ukrajine - konkrétně k placeným stanicím Viasat Nature HD/Viasat History HD, VIP Premiere HD, VIP Megahit HD, VIP Comedy HD a Viasat Sport HD.

Druhá změna - neméně podstatná - je změna audio kodeku z MPEG na AAC s výjimkou vyjmenovaných stanic a programu Bolt. Díky změně enkódování zvukové stopy programů získal operátor další kapacitu pro rozšíření programové nabídky, případně zkvalitnění stávajících poskytovaných služeb.

technické parametry - Viasat Ukraine:

Astra 4A (4,8°E), freq. 12,092 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK
• Astra 4A (4,8°E), freq. 12,207 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK

Reklama
Vybrané články