CryptoBox 800 UHD

Polská TV chystá další kanály - TVP Muzyka a TVP Nauka

| redakce | tisk

Rodina lineárních televizních stanic polského veřejnoprávního vysílatele TVP (Telewizja Polsat) by se mohla rozšířit o dva zcela nové programy. TVP představila KRRiT (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji) plány pro období 2020 až 2024. V rámci projektu na další léta jsou i dva nové specializované programy - TVP Muzyka a TVP Nauka.

TVP Muzyka by měla být hudební a zábavní kanál. Stanice by přinášela pořady s různými hudebními žánry, hudební klipy, koncerty, dokumenty a hrané filmy zaměřené na hudbu a/nebo umělce, hudebníky, skladatele a podobně. Klíčovými žánry mají být přenosy hudby, hudebních událostí a dokumentární filmy.

Vlajky s logy kanálů TVP (foto: satkurier.pl)
▲ Vlajky s logy kanálů TVP (foto: satkurier.pl)

TVP Nauka je popisován jako stanice přinášející vzdělávací, publicistické a dokumentární pořady zaměřené na obsah široce chápané vědy a dějin vědy. V program by se měl objevit lékařský, technický, technologický, biologický a přírodovědný, stejně tak i badatelsko-kulturní obsah. Vzdělávací část stanice by přinesla pořady o změnách na naší planetě a činnosti zaměřené na její ochranu, včetně segregace odpadu, snižování emisí znečišťujících látek a inovativních energetických technologií. Klíčovými žánry mají být publicistika a dokumentární film.

TVP se zároveň nevzdala plánů na spuštění dalších stanic - TVP Dokument a TVP 4K.

TVP Dokument by byl dokumentární kanál, který by přinášel dokumentární filmy, reportáže, nekonečné dokumentární seriály, vzdělávací pořady, celovečerní hrané filmy o různých tématech: sociální, kulturní, přírodní a populární věda. Klíčovými žánry mají být: dokumentární filmy, reportáže a dokumentární telenovela.

TVP 4K by byl sportovní, filmový a zábavní program obsahující pořady dostupné ve 4K rozlišení. Klíčovými žánry jsou sportovní přenosy a události, filmy a zábavní pořady.

Projekty TVP 4K, TVP Dokument, TVP Nauka a TVP Muzyka jsou navrženy tak, aby byly v nabídkách satelitních, kabelových a IPTV operátorů.

Termín startu všech 4 chystaných programů TVP zatím nebyl stanoven. Očekává se, že TVP Muzyka a TVP Nauka nebudou spuštěny dříve než v roce 2022. Není vyloučeno, že TVP Dokument bude spuštěn ještě letos.

Start TVP 4K lze očekávat nejdříve v roce 2021, kdy se uskuteční odložené sportovní události jako je například fotbalové Euro 2020.

zdroj: satkurier.pl