CryptoBox 800 UHD

Projekt UčíTelka na ČT2 ještě nekončí

| redakce | tisk

Od 25. května mají děti možnost opět usednout do školních lavic, UčíTelka z televizních obrazovek ale učí dál a ve čtvrtek odvysílala již 50. díl. Program, který vznikl na pomoc dětem, rodičům i učitelům po mimořádném uzavření škol, bude pokračovat až do 19. června.

UčíTelka se letos představí i na konferenci Evropské vysílací unie, kde se každý rok prezentují nejzajímavější formáty, které byly za uplynulý rok vyrobeny.

Více než dva měsíce mohou žáci každé všední dopoledne sledovat na programu ČT2 živě vysílaný pořad UčíTelka. Za tu dobu oslovil na 600 tisíc dětí ve věku 4-12 let. Pořad má hezké vysvědčení nejen mezi učiteli, kteří se na něj odkazují při zadávání domácích prací, ale i u dětí a rodičů. „UčíTelka se podle šetření České školní inspekce stala nejvyužívanější podporou pro vzdělávání na dálku i u učitelů, ačkoliv primárně mířila na děti a jejich rodiče,“ říká ředitel odboru předškolního a základního vzdělávání ministerstva školství Jaroslav Faltýn.

UčíTelka (foto: ČT)
▲ UčíTelka (foto: ČT)

Podařilo se nám získat důvěru rodičů i dětí, kteří se spolu opakovaně před obrazovkou pouští do češtiny, matematiky i dalších předmětů a aktivit,“ říká vedoucí projektu Luboš Rosí a dodává: „Osm z deseti diváků se shodlo, že pořad napomáhá vzdělávání doma a na škále od 1 až 10, kde desítka je nejvyšší známka, mu dávají 8,9.“

Poslední díl pořadu je naplánovaný na 19. června. Tou dobou bude mít odvysíláno už téměř dvě stě hodin výuky.

zdroj: ČT