CryptoBox 800 UHD

Orange nabídne ve Francii internet ze satelitu

| redakce | tisk

Francouzská telekomunikační společnost Orange zakoupila od satelitního operátora Eutelsat veškerou dostupnou kapacitu na satelitu Eutelsat KONNECT, který pokrývá celé francouzské území.

Od ledna 2021 satelit umožní zákazníkům společnosti Orange využívat pevné vysokorychlostní internetové připojení a to i v nejizolovanějších oblastech.

Dohoda přichází na pozadí plánu "Plan France Haut / Très Haut Débit", který přijala francouzská vláda s cílem do roku 2022 zavést vysokorychlostní širokopásmové připojení s rychlostí minimálně 30 Mbps na celém území Francie.

Připojeni k internetu (foto: Getty Images)
▲ Připojeni k internetu (foto: Getty Images)

Služba bude poskytována dceřinou společností Nordnet, předním francouzským distributorem satelitních internetových služeb od roku 2008, a umožní ji nabízet neomezený vysokorychlostní přístup k internetu jednotlivým uživatelům po celé Francii.

Uzavřená dohoda platí až do uvedení do provozu družice KONNECT VHTS, včetně přechodného období, během kterého bude instalována základna pro postupné převedení na nový satelit. Družice KONNECT VHTS bude vynesena v roce 2021.

Satelit Eutelsat KONNECT byl vypuštěn do vesmíru v lednu letošního roku a poskytuje celkovou kapacitu 75 Gbps a je schopen zajistit úplné nebo částečné pokrytí až 15 zemí Evropy a 40 v Africe. Společnostem i jednotlivcům nabízí rychlosti až do 100 Mbps.