CryptoBox 800 UHD

Konnect Afrika - vysokorychlostní internet ze satelitu na Pobřeží slonoviny

| redakce | tisk

Konnect Africa, iniciativa francouzského satelitního operátora Eutelsat, věnovaná satelitnímu širokopásmovému připojení na africkém kontinentu, dnes oznámila zahájení poskytování přístupu k satelitnímu internetu na Pobřeží slonoviny.

Podle průzkumu ARTCI (Telecommunications Sector Observatory of the Telecommunications Regulator/ICT of Côte d'Ivoire) měl fixní internet (Ethernet kabel, Wi-Fi a optika) na území Pobřeží slonoviny ve druhém čtvrtletí loňského roku jen 155.541 zákazníků, což představuje 0,6 procent celkové populace.

Ve stejném období report Deloitte TMT 2017 uvedl, že v zemi má 9 milionů klientů mobilní internet díky 4G síti. Některé části Pobřeží slonoviny ale nejsou pokryty mobilním signálem.

Konnect Afrika má pomoci překlenout digitální propast na Pobřeží slonoviny a nabídnout širokopásmové internetové služby jednotlivcům a profesionálům, zejména mimo velká města, kde není k dispozici žádné spolehlivé řešení pro širokopásmové připojení.

Řada Konnect zahrnuje 8 tarifů připojení s datovým limitem od 5 GB po 30 GB v cenách od 9.000 po 35.000 CFAF (cca 360 Kč až 1383 Kč), které jsou přizpůsobeny jednotlivým cílovým skupinám. Nabídka Konnect Pro poskytuje vynikající výkon odpovídající očekávání odborníků s datovým limitem mezi 50 a 500 GB s cenou začínající na 58.000 CFAF (cca 2300 Kč).

Internetové připojení je nabízeno na předplacené bázi, aby byly splněny potřeby trhu Pobřeží slonoviny. Rychlost internetu bude až 20 Mbit/s pro download a až 3 Mbit/s pro upload.

Konnect Afrika se zaměřuje na venkovské oblasti zejména tím, že nabízí přizpůsobitelné a jednoduché řešení s názvem Konnect wifi, které poskytuje sdílený přístup k internetu prostřednictvím jediného přijímacího místa. Konnect wifi bude poskytovat přístup na internet v místech jako jsou obchody, vesnice, školy, farmy, nemocnice a podobně. Přístup ke službě bude po nákup dobíjecích poukázek platných až několik hodiny až po jeden měsíc. V současné době již probíhají závěrečné testy a služba bude brzy veřejně k dispozici.