Quantcast

Nová platforma na 52E získává konkrétnější podobu

| redakce | tisk

Technické testy nové DVB-S2 platformy na společném telekomunikačním satelitu Turkmenistánu a Monaka, TürkmenÄlem/MonacoSat, který se nachází na pozici 52°E, se objevily před týdnem. Do provozu byly uvedeny celkem tři transpondéry se zakódovanými programy s ruskou audio stopou.

Nyní získává nová platforma konkrétnější podobu.

Na jednom z transpondérů se totiž objevil konkrétní seznam programů, které bude patrně nová služba obsahovat. Rovněž je i známý název platformy - Big-Bang.tv.

Na kmitočtu 12,226 GHz se objevily programové pozice s názvy programů STS International, Domašnyj International, Peretz International, REN TV International, ViP Premiere, ViP Megahit, ViP Comedy, Kinopremiera HD, HDL (HD Life), Kinomix, Kinosemja, Kinosvidanie, Kinohit, Naše Novoje kino, Rodnoje Kino, Box TV, Kinokomedija, Mužskoje Kino, Indijskoje Kino a M1-Global. Všechny programy se vysílají v HEVC (H.265) se zvukem ve formátu AAC. Vysílání je zakódováno systémem CryptOn (CAID 4347). Složení a parametry multiplexu se během zkušebního vysílání mohou změnit.

Na dalších dvou frekvencích (12,341 a 12,380 GHz) se aktuálně nevysílají žádné programy ani testovací pozice.

V provozu je internetová stránka big-bang.tv, která zákazníky láká na domácí širokopásmové připojení, satelitní televizi, telefonní služby a zabezpečení domácnosti.

Podle stránek je Big Bang TV poskytovatelem ruských, tureckých a uzbeckých televizních programů, filmových a seriálových programů různých žánrů.

Multiplexy pracují v západní svazku (West beam) s pokrytí značné části Evropy, Pobaltí, Ukrajiny, západní oblasti Ruské federace, Turkmenistán a Uzbekistán.

technické parametry - Big-Bang.tv:

• TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E), freq. 12,226 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK
• TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E), freq. 12,341 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK
• TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E), freq. 12,380 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK

Reklama
Vybrané články