CryptoBox 800 UHD

Eutelsat šíří o 10% více HD kanálů

| redakce | tisk | názory

Na satelitech francouzského satelitního operátora Eutelsat přibývá počet programů ve vysokém rozlišení (HDTV). Během prvního čtvrtletí finančního roku (třetí kvartál kalendářního roku) se počet HD stanic zvýšil o deset procent.

Eutelsat na konci září šířil 6683 programů, což je meziroční pokles o čtyři procenta. Počet HD kanálů se meziročně zvýšil o 10% z 1582 na 1739 a představuje 26% podíl v šířených programů (před rokem 22,7%). Díky tomu je spotřeba Mbps stabilní v meziročním srovnání.

Sídlo Eutelsatu (foto: R.E.A)
▲ Sídlo Eutelsatu (foto: R.E.A)

Eutelsat postupně dosáhl uzavření dohody s řadou společností - s operátorem pay-tv Sky Italia, největším zákazníkem Eutelsatu, který zajistí firmě stabilní příjmy ve střednědobém horizontu. Za obecně složité situace (pandemie COVID-19) došlo k výraznému zpomalení tempa nových dohod. V posledním čtvrtletí došlo k prodloužení stávajících smluv s ruskou Trikolor TV a operátorem Azam TV v subsaharské Africe. Novou smlouvu podepsal s BluTV, novou DTH službou v Brazílii na satelitu Eutelsat 65 West A. Eutelsat také získal na satelitní systém Eutelsat Hot Bird novou švýcarskou DTH službu Kabelio.

Vysílací služby tvoří 62 procent všech příjmů Eutelsatu. Další služby Eutelsatu se podílejí na celkových výnosech menším podílem - datové a profesionální video služby (13%), vládní služby (12%), fixní širokopásmové služby (7%), mobilní připojení (6%) a další služby.

názory čtenářů