Quantcast
CryptoBox 800 UHD

ČRa: Sledování videoobsahu letí znovu nahoru, nárůst je 28 %

| redakce | tisk

Během října rostla nejen sledovanost televizního vysílání, ale lidé také více sledovali obsah, který jim televizní skupiny či vydavatelství nabízejí v rámci OTT služeb, tedy sledování filmů, seriálů nebo bonusů k nim i na internetu.

Podle měření Českých Radiokomunikací (ČRa) narostl za říjen objem přenesených dat o 28 % ve srovnání s letošním zářím a dokonce o 54 % ve srovnání s říjnem loňského roku. České Radiokomunikace poskytují svou infrastrukturu v oblasti OTT služeb například televizním skupinám Prima, Nova nebo vydavatelství MAFRA.

Sledování videoobsahu na internetu narostlo i na jaře v době prvního letošního nouzového stavu. Stejně jako tehdy i nyní tráví lidé více času doma, což je rozhodující faktor pro množství i čas shlédnutého obsahu.

Co je stejné, jako bylo i na jaře, je rovnoměrnější sledování videoobsahu během celého dne. Nejsou jen večerní špičky, sledovanost je mnohem více rozložena v rámci celého dne,“ říká obchodní ředitel CRA Miloš Mastník. „Zajímavé je, že i když po jarním nouzovém stavu se život vracel k normálu, sledování videoobsahu už od té doby zůstalo rozložené v průběhu celého dne. Je vidět, že lidé si našli trochu jiný životní rytmus, který jim vyhovuje a který si zachovali i poté, co omezení skončila,“ doplňuje Miloš Mastník.

ČRa poskytují v rámci OTT (over the top) produkt CRA Media Cloud, který zahrnuje celou škálu služeb od zpracování obsahu pro distribuci na internet až po doručení do zařízení koncového zákazníka. Využívá k tomu vlastní infrastrukturu pro zpracování video-obsahu a zároveň vlastní CDN (content delivery network). To představuje dostatečně robustní a zároveň škálovatelné řešení, které zvládá i obrovské datové toky v jeden okamžik a rychlé a bezproblémové doručení požadovaného obsahu ke koncovému uživateli.

Reklama
Vybrané články