CryptoBox 800 UHD

HBO Europe získala české licence pro Boomerang, Cartoon Network i Boing

| redakce | tisk | názory

Dětské kanály Boomerang, Cartoon Network, Boing a Cartoonito budou vysílat v zahraniční a první dva také na území České republiky a Slovenska s českými vysílacími licencemi. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním 18. zasedání konaného 10. a 18.11.2020 udělila sadu licencí společnosti HBO Europe.

HBO Europe díky českým licencím zajistí poskytování lokálních a regionálních feedů známých dětských programů společnosti Turner Broadcastin System (TBS).

S českou licencí nyní může prostřednictvím zvláštních přenosových systémů vysílat stanice Boomerang CEE GAS a to na území těchto zemí: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Chorvatsko, Estonsko, Gruzie, Maďarsko, Kazachstán, Kosovo, Kyrgyzstán, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Polsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Ukrajina, Uzbekistán, Nizozemsko, Belgie, Lucembursko, Německo, Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Lichtenštejnsko. Stanice bude vysílat 24 hodin denně v anglickém jazyce.

RRTV zároveň informuje regulační úřady členských států EU, tj. Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Nizozemsko, Belgie, Lucembursko, Německo, Rakousko, Itálie, že na jejich území se může vysílat program Boomerang CEE GAS s českou vysílací licencí.

Další udělená licence je pro šíření prostřednictvím zvláštních přenosových systémů programu Boomerang French. Stanice se může vysílat na území těchto zemí: Francie, Belgie, Lucembursko, Monako, Švýcarsko. RRTV opět informuje regulátory členských států EU, tj. Francie, Belgie a Lucemburska, že na jejich území se může vysílat program Boomerang French s českou licencí.

Prostřednictvím zvláštních přenosových systémů se může vysílat také program Boomerang Eire a to na území Gibraltaru. Tentýž program získal i satelitní licenci pro šíření na území těchto zemí: Irsko, Malta a Gibraltar. RRTV opět informuje regulátory EU, tj. Irska a Malty, že na jejich území se může vysílat program Boomerang Eire prostřednictvím satelitu s českou licencí.

HBO Europe získala licenci také pro stanici Boomerang MENA (Střední východ a severní Afrika) pro distribuci programu prostřednictvím zvláštních přenosových systémů na území těchto států: Řecko, Kypr, Afghánistán, Alžírsko, Bahrajn, Čad, Džibuti, Egypt, Irák, Jordánsko, Kuvajt, Libanon, Libye, Mauretánie, Maroko, Omán, Palestina včetně pásma Gaza, Katar, Saudská Arábie, Somálsko, Jižní Súdán, Súdán, Sýrie, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Yemen, Západní břeh Jordánu. RRTV informuje regulátory médií členů EU, tj. Řecka a Kypru, že na jejich území se může poskytovat program Boomerang MENA.

Společnost HBO také získala licenci pro šíření programu Boomerang Portuguese prostřednictvím zvláštních přenosových systémů na území Portugalska, Angoly a Mozambiku. RRTV rovněž upozorňuje regulátora EU, tj. Portugalsko, že v Portugalsku se může vysílat program Boomerang Portuguese s českou licencí.

Další nové licence pro stanice Cartoon Network Nordic a Boomerang Nordic, šířené prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, platí pro území těchto států: Dánsko, Norsko, Švédsko, Finsko, Island. RRTV opět informuje regulátory v EU, tj. Dánska, Švédska aFinska, že na jejich území se mohou vysílat programy Cartoon Network Nordic a Boomerang Nordic s českou licencí.

Prostřednictvím zvláštních přenosových systémů se může na území Francie, Belgie, Lucemburska, Monaka a Švýcarska vysílat dětský kanál Boing French. Rada opět informuje regulátory v členských státech EU, tj. Francie, Belgie a Lucemburska, že na jejich území se může vysílat program Boing French.

S českou licencí prostřednictvím zvláštních přenosových systémů a na satelitu bude vysílat také program Cartoon Network Eire. V prvním případě na Gibraltaru a ve druhém v Irsku, Maltě a Gibraltaru. RRTV zároveň informuje své protějšky v EU, tj. Irska a Malty, že na jejich území se může vysílat uvedený program s českou licencí.

Dětský kanál Cartoon Network French se může prostřednictvím zvláštních přenosových systémů vysílat na území těchto zemí: Francie, Belgie, Lucembursko, Monako, Švýcarsko. RRTV informuje regultory EU, tj. Francie, Belgie a Lucemburska, že na jejich území se může šířit stanice Cartoon Network French s udělenou licencí v České republice.

Prostřednictvím zvláštních přenosových systémů s českou licencí nyní může vysílat také Cartoon Network RSE a to na území států: Albánie, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Estonsko, Gruzie, Kazachstán, Kosovo, Kyrgyzstán, Lotyšsko, Litva, Makedonie, Moldávie, Černá Hora, Rusko, Srbsko, Slovinsko, Ukrajina, Uzbekistán. RRTV opět informuje regulátory EU, tj. Bulharska, Chorvatska, Estonska, Lotyšska, Litvy a Slovinska o udělení české licence zmíněnému programu.

Cartoon Network Dutch se může prostřednictvím zvláštních přenosových systémů vysílat na území Nizozemska, Belgie a Lucemburska. Regulátory těchto zemí RRTV upozorňuje, že udělila programu Cartoon Network Dutch českou licenci.

Cartoon Network Poland se může prostřednictvím zvl. přenosových systémů vysílat v Polsku. RRTV informuje polského regulátora, že se na polském trhu může vysílat stanice Cartoon Network Poland s českou licencí.

RRTV také udělila společnosti HBO Europe licenci programu Cartoon Network CEE pro distribuci prostřednictvím zvláštních přenosových systémů na území těchto zemí: Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Moldávie. RRTV informuje regulátory v EU, tj. Slovenska, Maďarska, Rumunska, že na jejich území se může vysílat program Cartoon Network CEE s českou licencí.

Licence Cartoon Network MENA PAN se může prostřednictvím zvláštních přenosových systémů vysílat na území těchto států: Kypr, Afghánistán, Alžírsko, Bahrajn, Čad, Džibuti, Egypt, Irák, Jordánsko, Kuvajt, Libanon, Libye, Mauretánie, Maroko, Omán, Palestina včetně pásma Gaza, Katar, Saudská Arábie, Somálsko, Jižní Súdán, Súdán, Sýrie, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Yemen, Západní břeh Jordánu. Rada informuje regulátora EU, tj. Kypru, že udělila licenci programu Cartoon Network MENA PAN

Český regulátor také udělil licenci pro zvláštní přenosové systémy pro program Cartoon Network Portuguese k distribuci na území Portugalska. RRTV zároveň informovala regulátora EU, tj. Portugalska, že udělila této stanici českou licenci.

Stanice Cartoonito Eire se může prostřednictvím zvláštních přenosových systémů vysílat na území Gibraltaru.

Poslední nová licence patří pro satelitní šíření programu Cartoonito Eire na území Irska, Malty a Gibraltaru. RRTV rovněž informuje regulátory EU, tj. Irska a Malty, že udělila programu českou licenci.

názory čtenářů