CryptoBox 800 UHD

RRTV: Jedna moderátorka živě ve dvou různých pořadech

| redakce | tisk | názory

Jedna moderátorka se objevila v živém vysílání na dvou různých stanicích a pořadech současně. Povšimla si této anomálie ve svém monitoringu česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 18. zasedání konaném 24. listopadu 2020.

RRTV proto požádala kyperskou společnost Telemedia Interactv Production Home Limited o podání vysvětlení související s teleshoppingem Rychlá hra, odvysílaným dne 3.11.2020 v 9:51 hodin na programu Televize Barrandov, zda se skutečně jednalo o živý přenos, jak uváděl nápis na obrazovce. Regulátor si totiž povšiml, že ve stejnou dobu na programu Barrandov Krimi se vysílal teleshopping Klenot TV, v němž totožná moderátorka nabízela v živém vysílání doplněk stravy MultiLady. Rada stanovila lhůtu pro podání vysvětlení 30 dní od doručení výzvy.

Regulátor také požádal maďarskou společnost Emporia Style Kft. o podání vysvětlení souvisejícího s teleshoppingem Klenot TV, odvysílaným 3.11.2020 v 9:27 hodin na programu Barrandov Krimi, zda se jednalo o živý přenos, jak uváděl nápis na obrazovce. RRTV zjistila, že ve stejnou dobu se na programu TV Barrandov vysílal živý přenos teleshoppingu Rychlá hra, který uváděla stejná moderátorka. Podat vysvětlení má firma podat do 30 dní.

názory čtenářů