Quantcast

Rok rekordů pro ČT24 i ČT art

| redakce | tisk

Česká televize se v loňském roce stala s průměrným podílem na publiku 30,86 % nejvyhledávanějším českým vysílatelem. Už potřetí v řadě. Zpravodajská ČT24 a kulturní ČT art dosáhly na nejlepší výsledky v historii svého vysílání.

Jednička České televize (ČT1) posílila v průběhu dne (nejlepší výsledek od roku 2010) i v hlavním vysílacím čase. Rekordnímu zájmu diváků se těšily také Události s více než milionem diváků denně.

Podíl na sledovanosti České televize narostl jak v rámci celodenního vysílání, tak i v prime time (19-22 hodin), kdy dosáhl na hodnotu 29,45 %. Jedná se tak o druhý nejvyšší podíl za posledních dvanáct let.

Dařilo se i jednotlivým kanálům České televize. Nejlepší výsledek ve své historii zaznamenala zpravodajská ČT24 s podílem na publiku 5,5 % i kulturní program ČT art, který divákům v době pandemie nabídl řadu přímých přenosů koncertů i divadelních představení, kterých se nemohli osobně účastnit. Významně se dařilo také Jedničce České televize. S podílem na publiku bezmála 17 % jde o nejúspěšnější období od roku 2010, v prime time, s meziročním nárůstem o 1,88 procentního bodu, pak dokonce od roku 2009. Nejlepší výsledek v hlavním vysílacím čase (17:00-20:00) mělo také Déčko. V tomto čase Česká televize oslovila loni také historicky nejvíce dětských diváků (podíl na sledovanosti 39,52 %).

Poslední aristokratka (foto: ČT)
▲ Poslední aristokratka (foto: ČT)

V žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů loňského roku, v rámci všech vysílatelů, obsadily hned osm příček pořady České televize. Vůbec nejvíce diváků zhlédlo premiéru štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě (3,4 milionu lidí starších čtyř let, podíl na sledovanosti bezmála 63 %). Následovaly Tři oříšky pro Popelku s 2,6 miliony diváků a první trojici uzavřela televizní premiéra Hodinářova učně s 2,5 miliony diváků. Kromě pohádek vyhledávali z tvorby ČT lidé také filmy, Teroristku či Marii Terezii nebo finále soutěže Peče celá země.

Stanice ČT art v průběhu roku 2020 odvysílala vůbec nejsledovanější přímý přenos v historii programu - komedii Hvězda s Evou Holubovou v hlavní roli, jež v březnu zhlédlo více než 130 tisíc diváků. Vysokých hodnot dosahovaly také přenosy divadelních her Sluha dvou pánů, Paní plukovníková nebo Lakomec, uvedené v době jarního nouzového stavu.

Na rekordní sledovanost dosáhl v loňském roce hlavní zpravodajský pořad České televize, Události. Průměrně jej denně sledovalo přes milion diváků, tedy nejvíce za posledních třináct let. Hlavní zpravodajská relace Události roste i z pohledu důvěryhodnosti. Dle aktuálního průzkumu Kantar CZ ji považuje za nejdůvěryhodnější hlavní zpravodajskou relaci 65 % obyvatel Česka.

Úspěšně odstartovala Česká televize také rok 2021. Novoroční premiéra snímku Poslední aristokratka se stala nejsledovanějším filmem uvedeným Českou televizí na Nový rok za posledních dvacet let. Pořad si nenechalo ujít 2,14 milionu diváků starších 15 let, při podílu na sledovanosti 44,89 %. Dařilo se i první části minisérie Božena, kterou včera sledovalo 1,57 milionu lidí, tedy každý třetí divák, který měl v danou chvíli zapnutou televizi.

Zdroj dat: ATO - Nielsen Admosphere živě + TS0-3, Veřejnoprávní tracking ČT - realizátor: Kantar CZ

Reklama
Vybrané články