CryptoBox 800 UHD

CES 2021: Novinky LG: Nový OLED panel, přepracovaný webOS a nový design

| redakce | tisk | názory

Společnost LG Electronics (LG) se svou řadou prémiových televizorů, zahrnující OLED, QNED Mini LED a NanoCell televizory, opět nastavuje standard televizního odvětví.

S vítězstvím ocenění CES® 2021 Best of Innovation Award (model 48C1), stejně jako několika dalšími oceněními Innovation Award 1), byla řada vlajkových modelů televizorů LG pro rok 2021 kompletně vylepšena technologiemi a vlastnostmi, jako jsou nový OLED panel, nová pokročilá struktura LCD panelu, kombinací technologií Quantum NanoCell s mini LED podsvícením pro lepší přesnost barev a větší kontrast, modernizovaný procesor s umělou inteligencí, přepracovaný webOS a také nový design.

Produktová řada LG OLED TV pro rok 2021 představuje dosud nejkomplexnější řadu OLED televizorů LG, s novými modely s větší nabídkou velkých obrazovek, které staví na odkazu této značky v oblasti špičkové kvality obrazu. Nejnovější řada LG G1 nabízí OLED evo, další krok ve vývoji technologie OLED TV, která přináší vyšší jas a poutavý obraz s úžasnou čistotou, detaily a realistickým zobrazením.

LG OLED TV (foto: LG)
▲ LG OLED TV (foto: LG)

A pokud jde o maximální zážitek ze sledování OLED TV, nabízí LG spotřebitelům více možností než kdykoli předtím. Řada LG C1 se může pochlubit pestrou paletou velikostí od 48palcové verze, kterou upřednostňují vášniví hráči, až po nový 83palcový model, na který se všichni sousedé pozvou na filmovou noc. Nový stojan Gallery Stand 2) je navíc atraktivní alternativou k elegantnímu držáku Gallery Design umístěnému pod omítku pro ty, kteří touží po větší flexibilitě při plánování interiéru.

Nejnovější inteligentní procesor LG α (Alpha) 9 Gen4 AI, zcela mění výkon nejnovějších televizorů LG OLED TV řady Z1, G1 a C1, LG QNED Mini LED TV QNED99 a QNED95 a LG NanoCell TV NANO99 a NANO95. Procesor využívá hluboké učení k vylepšení upscalingu, takže obsah jakékoli kvality vypadá na velkých displejích perfektně. Nejnovější procesor LG obsahuje technologii AI Picture Pro, která rozpoznává objekty na obrazovce, jako jsou tváře a těla 3), rozlišuje mezi popředím a pozadím a zpracovává každý objekt samostatně, aby byl obraz více trojrozměrný. Díky schopnosti detekovat žánr obsahu procesor α9 Gen4 dále optimalizuje kvalitu obrazu, množství světla ve scénách a okolní podmínky v různých zobrazovacích prostředích.

Procesor navíc obsahuje novou verzi technologie AI Sound Pro od LG, která se pro rok 2021 může pochlubit zásadními vylepšeními. Up-mixing virtuálního 5.1.2 prostorového zvuku přináší neuvěřitelně pohlcující zvukový zážitek prostřednictvím vestavěných reproduktorů televizoru, zatímco automatické vyrovnávání hlasitosti zajišťuje konzistentní úroveň hlasitosti při přepínání mezi kanály nebo streamovacími aplikacemi, což je řešení problému, který televizní diváky trápí už dlouho.

Nejnovější OLED televizory LG nabízejí výjimečně intuitivní uživatelské prostředí díky aktualizované platformě webOS pro Smart TV od LG. Díky zcela přepracované, nové domovské obrazovce a vylepšením výkonu a funkcí poskytuje webOS 6.0 rychlejší přístup k aplikacím a jednodušší vyhledávání obsahu s ještě lépe přizpůsobenými doporučeními. Ve spojení s vylepšeným dálkovým ovladačem Magic Remote, který obsahuje klávesové zkratky pro oblíbené poskytovatele obsahu, nabízí nový webOS od LG uživatelům snadnější ovládání a navigaci v televizorech LG nové generace v rostoucím ekosystému webOS.

LG OLED 83 C1 (foto: LG)
▲ LG OLED 83 C1 (foto: LG)

Televizory LG OLED, uznávané spotřebiteli, technologickými odborníky a mnoha z největších jmen filmového průmyslu jako jedny z nejlepších displejů, dále zvyšují laťku kvality obrazu. Díky technologii samosvítících pixelů od LG nabízejí panely řady 2021 dokonalou černou a globální agenturou pro testování produktů Intertek byly certifikovány za své stoprocentně věrné barvy. 4) Kromě nepřekonatelné barvy a kontrastu podporují televizory LG technologie Dolby Vision IQ a Dolby Atmos®, které diváka zcela vtáhnou do děje.

LG OLED televizory si také získaly pověst nejlepších televizorů pro hraní her na konzolích i PC. LG OLED televizory pro rok 2021 jsou vybaveny novými funkcemi, jako je Game Optimizer, 1milisekundovou odezvou, nízkým zpožděním na vstupu a čtyřmi HDMI porty, podporujícími nejnovější specifikace. 5) Funkce Game Optimizer, dostupná ve všech televizorech LG s webOS pro rok 2021 včetně QNED Mini LED a NanoCell televizorů, nejen že umožňuje uživatelům přístup ke všem nastavením týkajících se her na jediném pohodlném místě, ale také automaticky aplikuje nejlepší nastavení obrazu podle typu hry, ať už se jedná o střílečky z pohledu první osoby, hry na hrdiny nebo real-time strategie. Pro hraní na velké obrazovce, s obrazem bez sekání a trhání jsou LG OLED TV kompatibilní s technologií G-SYNC®, podporují technologii FreeSync™ Premium a poskytují variabilní obnovovací frekvenci (VRR), 6) přičemž vše lze spravovat v rámci nastavení funkce Game Optimizer.

Společnost LG navíc pro rok 2021 rozšířila počet modelů televizorů, které budou podporovat rozhraní HDMI 2.1, s vylepšeným zpětným zvukovým kanálem (eARC) a automatickým režimem nízké latence (ALLM), a to v rámci celých produktových řad. Televizory LG QNED90 Mini LED a NanoCell televizory NANO90 a NANO85 podporují také variabilní obnovovací frekvenci (VRR), aby poskytly mimořádný zážitek milovníkům her.

LG má se svými OLED televizory dobré výsledky také pokud jde o odpovědnou výrobu. Panely použité v řadě OLED TV pro rok 2021 byly certifikovány švýcarskou společností Societe Generale de Surveillance (SGS), že mají minimální dopad na životní prostředí, emitují do vzduchu zanedbatelné množství znečišťujících látek, používají méně nebezpečné látky a jsou vysoce recyklovatelné. Podle výsledků hodnocení SGS televizní panely LG OLED snižují emise těkavých organických sloučenin (VOC) o více než 50 procent ve srovnání s LCD televizory stejné velikosti.

LG OLED 88 Z1 (foto: LG)
▲ LG OLED 88 Z1 (foto: LG)

LG OLED televizory jsou také ohleduplné k očím, aniž by byly nutné kompromisy v kvalitě obrazu. Kromě zjištění TÜV Rheinland o nízké úrovni vyzařování modrého světla a flicker-free certifikace Underwriters Laboratories používají OLED televizory LG celosvětově první televizní panely s certifikací Eyesafe, americké agentury pro zdravotní standardy, protože splňují požadavek na nízké emise modrého světla. Testy ve skutečnosti ukázaly, že televizory LG OLED vyzařují přibližně o 50 procent méně modrého světla než prémiový LCD panel podobné velikosti.

Nejnovější soundbary LG, navržené tak, aby dokonale ladily s novými modely OLED TV, jsou další ukázkou ekologického přístupu společnosti LG k výrobě. Vnější část soundbarů je vyrobena z recyklovaných materiálů, zatímco obal je navržen tak, aby je chránil i bez použití bloků z pěnového polystyrenu.

Celá řada televizorů LG pro rok 2021, včetně samosvítících LG OLED TV, nových prémiových televizorů LG QNED Mini LED a pohlcujících NanoCell televizorů s možností extrémně velké obrazovky, budou k vidění ve virtuálním výstavním stánku LG během veletrhu CES 2021 od 11. ledna.

Poznámky:
1) Ocenění 2021 CES Innovation Awards zahrnují modely 77Z1, 55G1, 65G1, 77G1, 83C1 a 86NANO90P.
2) Ideální pro 55/65palcové modely řady G1, C1, B1, A1.
3) Analýza těla a obličeje je dostupná u 8K modelů OLED Z1, 8K QNED99, QNED95, NANO99P a NANO95P.
4) Panely LG OLED jsou certifikovány společností Intertek na 100% přesnost barev. Měřeno na CIE DE2000 s 18barevnými vzory Macbeth s pozorovacím úhlem ± 30 stupňů.
5) Týká se zahrnutí čtyř portů HDMI 2.1 a platí pro modely řady Z1, G1 a C1.
6) Kompatibilita s NVIDIA® G-SYNC® a FreeSync™ Premium a VRR a platí pro modely řady Z1, G1, C1 a B1.

zdroj: LG

názory čtenářů