CryptoBox 800 UHD

Prima MAX uvede premiéry oscarových filmů Muž v pozadí a Tvář vody

| redakce | tisk | názory

Stanice Prima MAX připravila pro diváky na tento týden premiéry dvou snímků oceněných prestižní filmovou cenou Oscar. Ve středu odvysílá film Muž v pozadí a o den později premiéru filmu Tvář vody.

Ve středu 10. března ve 20.00 rozehraje herec Christian Bale ve filmu Muž v pozadí životopisný příběh Dicka Cheneyho, bývalého viceprezidenta USA, jehož politika významně ovlivnila průběh dějin. Drama získalo osm nominací na Oscara, včetně té za nejlepší film. Nominaci proměnil nakonec pouze v kategorii nejlepších masek - maskér Greg Cannoma pro proměnu Christiana Balea využil kombinaci klasického make-upu, silikonu i paruk.

Film Muž v pozadí (foto: FTV Prima)
▲ Film Muž v pozadí (foto: FTV Prima)

Použil jsem všechny triky, které znám. Někdy jsme natáčeli dva různé vzhledy během jedno dne. Takže nejdříve jsme ho nalíčili jako pětasedmdesátiletého, abychom ho následně předělali na mladíka,“ uvedl ke své práci čtyřnásobný držitel ocenění Oscar. Komplexní přetvoření maskérům trvalo tři až čtyři hodiny. Více informací o maskách ve filmu najdete v přiloženém dokumentu.

Film Tvár vody (foto: FTV Prima)
▲ Film Tvár vody (foto: FTV Prima)

Ve čtvrtek 11. března od 22.00 uvidí diváci v televizní premiéře nejlepší film roku 2017 - Tvář vody. Snímek režiséra Guillerma del Tora získal celkem třináct nominací na Oscara, čtyři proměnil ve vítězství (nejlepší film, režie, hudba a výprava a dekorace). Mimořádný příběh němé uklízečky Elisy, která pracuje v tajné vládní organizaci a spřátelí se s obojživelným tvorem přivezeným z Amazonie, okouzlil kritiky i diváky po celém světě.

Jako dítě jsem viděl krásu, kde jiní viděli hrůzu. A kde lidé viděli normálnost, já viděl hrůzu. Uvědomil jsem si, že skutečná monstra jsou v lidských srdcích,“ prohlásil režisér Guillermo del Toro.

zdroj: Prima

názory čtenářů