CryptoBox 800 UHD

Velká fúze WarnerMedia a Discovery

| redakce | tisk | názory

Společnosti AT&T a Discovery uzavřely konečnou podobu dohody o fúzi prémiových zábavních, sportovních a zpravodajských aktiv společnosti WarnerMedia s mezinárodními zábavními a sportovními aktivitami společnosti Discovery.

Podle podmínek dohody, která je strukturována jako transakce typu Reverse Morris Trust, obdrží AT&T 43 miliard USD v kombinaci hotovosti, dluhových cenných papírů a ponechání si některých dluhů společnosti WarnerMedia a akcionáři AT&T obdrží akcie představující 71 procent nové společnosti. Akcionáři Discovery by mezitím vlastnili 29% nové společnosti. Správní rady společností AT&T a Discovery transakci schválily.

Nová společnost bude celosvětově konkurovat v rychle rostoucím oboru D2C a přinášet abonentům D2C obsah ze svého portfolia, včetně HBO Max a nedávno spuštěné služby Discovery+.

Transakce bude kombinovat knihovnu obsahu s globálním dosahem Discovery, lokalizovaným obsahem a regionálními zkušenostmi ve více než 200 zemích a teritoriích.

Nová společnost bude moci investovat do většího množství původního obsahu pro své streamovací služby, rozšířit programové možnost v rámci svých globálních lineárních placených televizních a vysílaných kanálů a nabídnou spotřebitelům inovativnější video zážitky a možnost volby.

Nová firma bude disponovat knihovnou s téměř 200 tisíci hodinami pořadů a bude sdružovat více než 100 značek, včetně HBO, Warner Bros, Discovery, DC Comics, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, síť Turneru, TNT, TBS, Eurosport, Magnolia, TLC, Animal Planet a ID.

Společnosti rovněž oznámily, že prezident a generální ředitel společnosti Discovery David Zaslav povede novou společnost s manažerským týmem a vedením obou společností.

zdroj: BroadbandTVnews

názory čtenářů