CryptoBox 800 UHD

Nový 4K projektor Panasonic PT-FRQ50

| redakce | tisk | názory

Společnost Panasonic doplnila osvědčenou jednočipovou technologii laserové projekce DLP™ SOLID SHINE o technologii Quad Pixel Drive a vyvinula projektor PT-FRQ50 se svítivostí 5 200 lumenů, aby uspokojila rostoucí poptávku po velmi vysokém rozlišení UHD.

Kromě plynulého a detailního obrazu ve 4K rozlišení (3840 × 2160), který je ideální pro potřeby školství, firem, uměleckých a muzejních expozic, podporuje projektor také snímkovou frekvenci 240 Hz/1080p s minimální vstupně-výstupní latencí pod 8 ms. To rozšiřuje možnosti využití projektoru pro zobrazení plynulého pohybu například při simulacích a v esportu.

Technologie Quad Pixel Drive, originální technologie společnosti Panasonic pro čtyřnásobení pixelů, vytváří na projekční ploše mimořádně detailní 4K obraz, který si zachovává přirozenou ostrost a čistotu. Vysokorychlostní 240Hz zpracování a úzký clonový poměr DMD vytvářejí působivý realistický dojem s rozlišením nejjemnějších podrobností a textur v hladkém obrazu bez mřížek. Funkce Rich Colour Enhancer vytváří přesné barvy pro věrnou reprodukci obsahu.

Projektor Panasonic (foto: Panasonic)
▲ Projektor Panasonic (foto: Panasonic)

Projektor PT-FRQ50 disponuje dvěma HDMI vstupy, které podporují příkazy CEC z kompatibilního zařízení, a je tak vhodný pro širokou škálu projekčních aplikací a instalačních prostředí s 4K rozlišením.; Dále nabízí snadno integrovatelné připojení DIGITAL LINK pro přenos videa  ve 4K rozlišení a řídicích signálů na velké vzdálenosti nebo samostatný terminál LAN pro ovládání.

Univerzální objektiv s 2,0x optickým zoomem a variabilní projekční vzdáleností dokáže přenést velké rozměry obrazu i do stísněných prostor. V kombinaci s funkcí V/H Lens Shift (V: +71 %, -49 %, H: +34 %, -27 %) poskytuje větší volnost při nastavení umístění projektoru a polohy obrazu. Pomocí technologie Free Grid lze snadno použít funkci Geometric Adjustment dálkovým ovladačem bez nutnosti použití počítače, zatímco předem aktivované sady pro aktualizaci aplikace Geometry Manager Pro1 umožňují automatickou kalibraci více obrazů současně prostřednictvím kamery a také rozšířenou škálu softwarových možností geometrických úprav a pokročilého maskování. Funkce Remote Preview Lite umožňuje kontrolu vstupního obrazu na počítači bez promítání obrazu.

Projektor Panasonic PT-FRQ50 (foto: Panasonic)
▲ Projektor Panasonic PT-FRQ50 (foto: Panasonic)

Tento vysoce spolehlivý projektor s nízkými nároky na údržbu nabízí až 20 000 hodin bezúdržbové projekce, přičemž technologie Multi Monitoring & Control Software usnadňuje údržbu. Volitelné funkce včasného varování mohou pomoci předejít neočekávaným výpadkům.

Projektor PT-FRQ50 uvede společnost Panasonic na trh v lednu 2022. Další modely přibydou do řady později v průběhu roku.

zdroj: Panasonic

názory čtenářů