CryptoBox 800 UHD

Brzy odstartuje kanál TRT Diyanet

| redakce | tisk | názory

V Turecku vzniká nový dětský kanál s názvem TRT Diyanet Çocuk. Ředitel pro náboženské záležitosti (Diyanet) profesor Ali Erbaş a generální ředitel TRT İbrahim Eren podepsali příslušnou dohodu. Jedná se o rozšíření spolupráce, která začala organizováním náboženských pořadů v TRT od 80. let 20. století a později rozvíjela své aktivity jako Diyanet Televizyonu, přičemž využívala zkušeností TRT.

"Musíme naše děti vzdělávat prostřednictvím obsahu založeného na správných náboženských znalostech," uvádí se v prohlášení.

Obě strany zastávají stejný názor, že děti v Turecku by měly sledovat obsah, který je v souladu s národními hodnotami. Velká část lidského charakteru se utváří v raném věku. Diyanet İşleri Başkanlığı (Ředitelství pro náboženské záležitosti) a Generální ředitelství Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (turecký veřejnoprávní vysílatel) musí přispět k tomu, aby se tato charakterová struktura vytvořila před dosažením věku 7 let. Toho lze dosáhnout podporou nejmenších dětí pomocí programů založených na správném náboženském poznání v souladu s Koránem a Sunnou.

"TRT Diyanet Çocuk je skvělou zprávou pro náš národ," uvádí se dále v oznámení. Kanál bude vysílat podle zásad víry, uctívání a morálky islámského náboženství s cílem vzdělávat děti v oblasti náboženství a zároveň respektovat národní a duchovní hodnoty.

Distribuci stanice TRT Diyanet Cocuk zajistí satelit Türksat (42°E). Vysílání by mělo být šířeno nekódovaně ( FTA). Na frekvenci 12,380 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK se vysílá Diyanet TV HD ve spolupráci s TRT.

zdroj: satkurier.pl

názory čtenářů