Quantcast

Bloomberg Adria startuje v roce 2022

| redakce | tisk

Společnost Bloomberg Media ve spolupráci se společností Mtel Swiss, jejímž většinovým vlastníkem je srbský operátor Telekom Srbija, spustí v jihovýchodní Evropě multiplatformní panregionální síť Bloomberg Adria.

Bude působit mimo jiné v Srbsku, Chorvatsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině nebo Severní Makedonii.

Od roku 2022 bude Bloomberg Adria poskytovat obchodní a finanční zpravodajství, analýzy a data rostoucí podnikatelské komunity v regionu a budoucím lídrům v televizi, tisku, digitálních a mobilních médiích a na sociálních sítích.

Pro agenturu Bloomberg Adria bude 2 700 novinářů a analytiků ve 120 zemích pracovat na vytvoření výkonného zpravodajského servisu, který kombinuje místní zpravodajství s rozsáhlým globálním ekonomickým a tržním pokrytím. Bude obsahovat přeložený obsah Bloomberg News a původní zpravodajství vytvořené redakcemi v Bělehradě, Záhřebu, Lublani, Sarajevu a Skopje.

"Bloomberg Adria rozšiřuje náš globální dosah na nové publikum v jihovýchodní Evropě, které hledá prémiový globální obchodní obsah, aby bylo v obraze," řekl generální ředitel společnosti Telekom Srbija Vladimir Lučič řekl.

Bloomberg Adria by se měla objevit jako lineární televizní kanál. Pokud se tak stane, bude stanice šířena na platformách společnosti Telekom Srbija, které jsou distribuovány pro země jako Srbsko a Bosna a Hercegovina prostřednictvím satelitu Astra 3B (23,5°E).

zdroj: satkurier.pl + broadbandtvnews.com

Reklama
Vybrané články