Quantcast
CryptoBox 800 UHD

RT DE opět vysílá přes Eutelsat 16A

| redakce | tisk

Po dvoudenní odmlce je ruský zpravodajský kanál RT DE (RT auf Deutsch) opět dostupný ze satelitu Eutelsat 16A na pozici 16°E. Vysílání je možné najít na na původních technických parametrech.

Obnovením distribuce RT DE na pozici 16°E je stanice dostupná většímu počtu diváků v Evropě, kteří mají nasměrovanou parabolu na uvedenou pozici. Nicméně v německy hovořících zemích jsou antény nasměrovány na jiné satelity - především Astra (19,2°E) a Eutelsat Hot Bird (13°E).

RT DE - záběr z příjmu stanice
▲ RT DE - záběr z příjmu stanice

Stanice RT DE je dostupná FTA také ze satelitu Express AM8 na pozici 14°W. Původní HD feed programu na družici Eutelsat 9B (9°E) byl vypnut několik dní po zahájení vysílání na základě tlaku německého regulátora. Stanice neměla licenci v některém ze států EU.

RT DE je zpravodajský a informační kanál v německém jazyce. Vysílá také talk show a dokumentární filmy. Jde o ruský provládní stanici, která se vysílá v řadě jazykových a programových mutacích. RT (dříve Russia Today) vedle RT DE provozuje zpravodajské stanice RT France, RT en Espaňol, RT Arabic, RT UK, RT America a dokumentární kanál v angličtině RT Documentary.

Vedle satelitu je vysílání RT DE dostupné také online na stránkách de.rt.com a také v mobilních aplikacích a na smart TV.

technické parametry - RT DE:

• Eutelsat 16A (16°E), freq. 12,552 GHz, pol. v, SR 2070, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

Reklama
Vybrané články