Quantcast

TV Nova natáčí druhou sérii seriálu Co ste hasiči

| redakce | tisk

Televize Nova začala natáčet druhou řadu seriálu Co ste hasiči. Diváci se mohou těšit na nové příběhy hasičů a obyvatel fiktivní české vesnice Horní.

Sdružení dobrovolných hasičů z malé obce Horní, v jehož čele stojí svérázný velitel Petr (Petr Rychlý), se vrátí na obrazovky v plné sestavě, včetně Mirka (Marek Holý), Edy (Radim Kalvoda), Láďy (Jaromír Nosek) i pohledné veterinářky Lenky (Jana Bernášková). I v druhé řadě budou společně čelit sebevědomému starostovi Vladimírovi (Václav Kopta), jehož velkou zálibou je znepříjemňovat Petrovi i jeho podřízeným život.

Seriál Co ste hasiči (foto: TV Nova)
▲ Seriál Co ste hasiči (foto: TV Nova)

Spolu se seriálovými hasiči se vrátí také další oblíbené postavy z první řady, které zabydlely tuto malebnou českou vísku. Například nešikovný chalupář Jára (Martin Pechlát), Vladimírova manželka Bára (Lucie Benešová) a jejich dcera Nina (Sabina Rojková), Petrova manželka Marie (Nela Boudová) a také jejich syn Martin (Radek Melša). Chybět nebudou ani dědci Venca (Pavel Nový) a Hynek (Vlastimil Zavřel). Nově se však v seriálu objeví další oblíbení čeští herci, třeba Miroslav Vladyka, Leoš Noha nebo Roman Zach.

Seriál Co ste hasiči. Na snímku Petr Rychlý a Jana Bernášková (foto: TV Nova)
▲ Seriál Co ste hasiči. Na snímku Petr Rychlý a Jana Bernášková (foto: TV Nova)

I druhou řadu pro TV Nova natáčí společnost Orbis Pictures, s. r. o., změna se ale odehrála na režisérském postu. Nově se o něj podělí Tomáš Pavlíček a Jan Haluza. Hlavním scenáristou zůstává Rudof Merkner, který popsal změny oproti první sérii oblíbeného seriálu: „Druhá řada je určitě více komediální, je svižnější a je přímo nabitá humorem. To je hlavní zpráva pro všechny milovníky našich hasičů.“ A naznačil i děj osmi nových dílů: „Diváci si také více užijí velitele Petra a starostu Vladimíra, protože ti budou svádět opravdu litý boj. A to o nic menšího než o hasičárnu.“

V druhé sérii opravdu naplno vzplanou vášně mezi Petrem na jedné straně a starostou na druhé. Vladimír má totiž v plánu hasiče a jejich věrnou Máňu připravit o střechu nad hlavou. Opět jsou mu hlavní motivací peníze, ale rozhodně nemá ani tentokrát předem vyhráno.

zdroj: Nova

Reklama
Vybrané články