Quantcast

TVP již neplánuje kanál TVP Muzyka

| redakce | tisk

Hudební stanice v portfoliu TVP nebude. Polský veřejnoprávní vysílatel Telewizja Polska (TVP) upustil od záměru vytvoření tématického programu TVP Muzyka zaměřeného na hudbu. TVP v minulosti krátce provozovala stanici Tylko Muzyka.

Podle plánů měla být stanice TVP Muzyka specializovaným hudebním a zábavním programem. Vysílání se mělo zaměřovat na různé hudební žánry, videoklipy, koncerty a dokumentární a hrané filmy s tématikou hudby a/nebo hudebníků, skladatelů a podobně, ale i dějin hudební kreativiy.

Klíčovými žánry mělo být hudební vysílání, vysílání hudebních akcí a dokumentární filmy. Vysílání TVP Muzyka mělo mít z větší části specializovanou povahu programu (70%) v týdenním vysílacím čase od 6:00 do 23:00 hodin včetně kulturních pořadů (hudební koncerty, dokumenty o historii hudby, jejich autorech, interpretech), minimálně 30% zábavné hudby (koncerty, hudební pořady, videoklipy, dokumentární a hrané filmy s hudbou) ne méně než 40%. Stanice měla vysílat minimálně 23 hodin denně.

TVP ke zrušení projektu TVP Muzyka uvedla, že program byl definován jako nepovinný, který může TVP vysílat, pokud to umožní dodatečné finanční prostředky z veřejných zdrojů. S přihlédnutím na rostoucí inflaci se TVP musí věnovat jiným úkolům.

TVP dodává, že hudební nabídka na stávajících stanicích je přitom bohatá. Nabízí populární a rockovou hudbu s důrazem na umělce a interprety související s polskou kulturou, ale i jazzem a klasickou hudbou. Zejména stanice TVP Kultura nabízí klasickou hudbu, koncerty, operní a baletní představení, soutěže nebo festivaly.

Pestrá nabídka je také dostupná online na vod.tvp.pl. Během pandemie začal výrazně narůstat zájem o online obsah ze služeb na vyžádání. Proto se TVP jeví vhodnější rozšířit takto dostupnou hudební nabídku TVP než spouštět specializovaný hudební program.

O možném spuštění programu TVP Muzyka se hovoří od roku 2017. V minulosti - v letech 1997 až 1998 - TVP provozovala stanici Tylko Muzyka.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články