Quantcast

TV Nova natáčí seriál Jedna rodina

| redakce | tisk

Tři rodiny, jejichž osudy byly svedeny tak trochu náhodou. Jejich fungování závisí na pevně daném harmonogramu a spolehlivosti všech jejich členů. Vypadne-li jeden, celé společenství se ocitne v troskách.

To ale může být zdrojem mnoha vtipných a nečekaných situací, které s sebou nese střídavá péče. Rodinný komediální seriál Jedna rodina diváci na TV Nova uvidí již po Novém roce. Autorkou námětu a scénáře je Lucie Konečná, která se zasadila o legendu televizních seriálů Ordinace v Růžové zahradě 2. Režie se ujal Dan Wlodarczyk, který stál za úspěšnou minisérií Jitřní záře. Uvedla TV Nova.

Berenika Kohoutová (Norika), Filip Blažek (Filip), Tomáš Jeřábek (Karel) a Tereza Kostková (Petra) (foto: TV Nova)
▲ Berenika Kohoutová (Norika), Filip Blažek (Filip), Tomáš Jeřábek (Karel) a Tereza Kostková (Petra) (foto: TV Nova)

V hlavních rolích se objeví Tereza Kostková, Tomáš Jeřábek, Filip Blažek, Berenika Kohoutová, Zuzana Vejvodová, Pavel Zedníček a další.

Eva Holubova a Zuzana Vejvodová (foto: TV Nova)
▲ Eva Holubova a Zuzana Vejvodová (foto: TV Nova)

Petra (Tereza Kostková) a Karel (Tomáš Jeřábek) Tejkalovi se společně střídavě starají o čtyři děti. Dvě má Petra s Filipem (Filip Blažek), Tomáš zase dvě s Klárou (Zuzana Vejvodová). Ta svého nového partnera, stále hledá, i když na ně má trochu smůlu. I proto je pro ni možná celé nové uspořádání leckdy obtížné vstřebat. Filip má zase se svou novou manželkou Norikou (Berenika Kohoutová) miminko Mikeše. O které se pomáhá starat jeho tatínek, u kterého s Norikou žijí, Bob (Pavel Zedníček). Všichni s větším či menším úspěchem čelí nástrahám společné střídavé péče, pevným pravidlům i časovým, logistickým nebo finančním obtížím.

Téma střídavé péče zasahuje do života statisíců Čechů zásadním způsobem. Je volbou 70 % mužů, ale jen každé sedmé ženy.

Reklama
Vybrané články