Quantcast

Media Club nově zastupuje streamovací službu CANAL+

| redakce | tisk | názory

Obchodní zastupitelství Media Club přidává do svého portfolia streamovací službu CANAL+, která je na českém a slovenském trhu od dubna loňského roku. Od května tak Media Club zařadí videotéku CANAL+ jako součást inzertního prostoru videoreklamy.

Videoreklama se zobrazuje především u televizních pořadů CANAL+ Sport s atraktivními přenosy z anglické Premier League, WTA, World Padel Tour, ragbyové ligy Top 14 a pořadů CANAL+ Action.

Media Club je aktuálně dvojkou na trhu v online reklamě a hledání nových příležitostí k dalšímu růstu patří mezi naše priority. Díky akvizici společností Impression Media a WeLove jsme již významně rozšířili portfolio obchodovaných webů a klientům nabídli specializované balíčky. Zastupování streamovací platformy CANAL+, která se zaměřuje na současnou hranou tvorbu a sporty, nám umožní zkvalitnit nabídku obsahu u našeho video inventory,“ říká Petr Hatlapatka, obchodní ředitel online divize Media Clubu.

Streamovací platforma CANAL+ (foto: CANAL+)
▲ Streamovací platforma CANAL+ (foto: CANAL+)

Vzhledem k prémiovému charakteru služeb CANAL+ pro nás reklama není hlavním zdrojem příjmů. S využitím zkušeností skupiny se ji proto snažíme nasazovat pouze v míře, ve které diváka významným způsobem neruší. Do budoucna si v tomto směru hodně slibujeme od online reklamy, kterou jsme v průběhu dubna úspěšně otestovali a nasadili. Jsem rád, že se nám podařilo domluvit na spolupráci se skupinou Prima, kterou obchodně zastupuje Media Club a v této oblasti patří k předním hráčům na trhu,“ uvádí Ladislav Řeháček, VP společnosti CANAL+ Luxembourg pro Českou republiku a Slovensko.

Streamovací služba CANAL+ funguje v České republice a na Slovensku od dubna 2023. Platforma nabízí rozsáhlou VOD knihovnu, která je rozdělena podle žánrů a vybrané tituly jsou uspořádány do tematických řad od série akčních klasik přes příběhy se silnou ženskou tematikou až po Oscary oceněné filmy. Mezi nabízenými tituly je silně zastoupena evropská a vlastní produkce společnosti STUDIOCANAL, která je součástí CANAL+ Group. Na platformě se najdou i pořady dalších distribučních společností, jako jsou MGM, Sony, Vertical, Bontonfilm, AQS, Paramount, Media Squad, All3Media, Fremantle Media či Apple TV+. Předplatné streamovací služby CANAL+ je možné zakoupit na webové stránce www.canalplus.cz nebo www.canalplus.sk a následně ji lze sledovat prostřednictvím aplikace pro smart TV, mobilní telefony a tablety (Android i iOS) nebo ve webovém prohlížeči.

Společnost Media Club je jedničkou na trhu mezi mediálními zastupitelstvími. Na českém trhu funguje již od roku 2013 a těží ze své dlouholeté znalosti reklamního trhu i ze zázemí silné mediální skupiny Prima. Mezi dlouhodobé priority obchodního zastupitelství patří online obchod. Po zavedení eGRPů a již zmíněných akvizic Media Club v minulém roce jako první na trhu spustil programatický nákup videoreklamy v televizích připojených k internetu „Connected TV“. Ta přináší možnost jedinečného plánování programatické reklamy ve videotéce prima+, v HbbTV, u Smart TV aplikací u televizí Samsung, LG, Android TV a u IPTV operátorů z jednoho rozhraní. Aktuálně obchodní zastupitelství vyvíjí inovované produkty s využitím umělé inteligence (AI), které klientům nabídnou segmentaci televizních prodejních cílových skupin a oslovení uživatelů s větší přesností a efektivitou. www.media-club.tv

Skupina Prima, do jejíž rodiny Media Club patří, je aktuálně jedničkou v čase stráveném sledováním online videí se share 38,44 %. V březnu byla skupina dvojkou na online trhu s 7,15 mil. reálných uživatelů a 268 mil. zobrazení (Views). Mezi TOP 5 doménami se pravidelně umisťuje iPrima, která v březnu měla 4,2 mil. reálných uživatelů a téměř 59 mil. zobrazení. Mezi top weby na trhu se řadí také zpravodajský web CNN Prima NEWS i lifestylové weby Prima ŽENY, Prima FRESH a Prima COOL.

zdroj: Media Club

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články