Quantcast

Programy v perštině opouštějí satelit Eutelsat 7B

| redakce | tisk | názory

Ze satelitu Eutelsat 7B (7°E) mizí bezplatné ( FTA) televizní programy v perském jazyce. Zájemci mohou většinu z vypnutých stanic najít na jiné pozici a satelitu.

V minulých dnech skončila distribuce stanic Persiana Cinema, Persiana Junior, Persiana Korea, 4 Music, Classic TV, OXIR TV, PMC, Sun Music a Your Time na kmitočtu 11,262 GHz s horizontální polarizací.

Ještě předtím skončily DVB-S2 a DVB-S multiplexy na kmitočtech 11,304 GHz a 11,345 GHz s horizontální polarizací a 11,324 GHz s vertikální polarizací, které šířily programy jako AVA Max 1, Damac TV, Radio Javan, Persiana, T2 Tapesh, Today, Eenak Farsi, FX1, Avang TV HD, TMTV či Navahang TV.

Zájemce o programy v perštině najde velmi bohatou nabídku stanic v HD či SD rozlišení na satelitu TürkmenÄlem/MonacoSat na pozici 52°E. Multiplexy s programy se vysílají na transpondérech ve východním paprsku a příjem je možný v Čechách s parabolami od průměru cca 60 cm. Směrem na východ signál slábne a je nutné zvolit větší parabolu.

Stanice v perštině nejsou pro evropského diváka na první pohled atraktivní kvůli jazykové bariéře. Reálně řada filmových a zábavních kanálů vysílá akviziční pořady v původním znění (obvykle) v angličtině doplněné o titulky v perštině.

názory čtenářů
Reklama
Vybrané články