Quantcast

Ve středu výluka vysílače Kleť

DNES! | redakce | tisk | názory

Na středu 23. července 2025 je naplánována výluka televizního a rozhlasového vysílání z vysílače České Budějovice - Kleť a to v čase od 6:00 do 15:00, respektive od 10:00 do 15:00 hodin.

Televizní multiplexy se odmlčí od 6:00 do 15:00 hodin. V tomto časovém rozmezí tak nebude možné z Kletě přijímat veřejnoprávní DVB-T2 multiplex 21 s programy České televize a Českého rozhlasu a dále stanice privátních vysílatelů, které šíří DVB-T2 multiplex 22 a multiplex 23.

Ve stejný den od 10:00 do 15:00 hodin proběhne odstávka rozhlasového vysílání. Z Kletě se tak odmlčí ČRo Radiožurnál, ČRo České Budějovice, Frekvence 1 a Rádio Impuls v pásmu VKV/FM a dále digitální rozhlas (DAB).

Důvodem pro výluku vysílání je pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

názory čtenářů




Reklama




Vybrané články