Velká Británie: DVB-T platforma Freeview předběhla Sky Digital
| redakce | tiskDigitální pozemní platformu Freeview nyní přijímá více diváků než satelitní pay-tv Sky Digital. 80 procent britských domácností může přijímat digitální pozemní vysílání. Vyplývá to z oficiálních statistik Digital Television Progress Report, které dnes přinesl Ofcom.
Celkem 20,4 milionů domácností v Anglii, Walesu, Skotsku a v Severním Irsku přijímalo během prvního kvartálu letošního roku digitální signály, což je 80,5 procent domácností. V posledním čtvrtletí loňského roku to bylo 77,2 procent domácností.
V prvních třech měsících letošního roku přešlo na příjem digitální pozemní televize Freeview celkem 700 tisíc domácností. Freeview nyní má 8,4 milionu domácností. Podle reportu má Sky Digital jen 8 milionu abonentů. Od začátku letošního roku přešlo obecně na příjem digitálních signálů 869 tisíc britských domácností, což je méně než v posledním kvartále roku 2006, kdy na digitál přešlo 1 milion domácností.
Kabelovou televizi má ve Velké Británii 3,4 milionu domácností (nárůst o 36100 domácností) s podílem na trhu 13,4 procenta.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VI
20:00 Soukromí Třetí říše: Hitlerův vzestup (1/4)
20:20 Bratři a sestry (45)
20:15 Polabí (52)
20:10 Mladé víno
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Rosamunde Pilcherová: Výročie svadby
20:10 Radosť zo života
20:30 Dunaj, k vašim službám XIII. (16)
20:20 Muž na radnici (8)