CryptoBox 800 UHD

Canal Algerie s celosvětovým dosahem

| redakce | tisk

Globecast, přední poskytovatel globálních satelitních služeb, začal distribuovat alžírskou televizní stanici Canal Algerie a rozhlasové programy Chaine 1 a Chaine 3 přes několik satelitů, rozšiřuje pokrytí po Africe a Středním východě pomocí platformy Globecast v C pásmu pro DTH (Direct to home) a kabelové sítě přes satelit NSS-7 a v Severní Americe přes platformu DTH Globecast World TV na satelitu Intelsat Americas 5 (IS-5).

Alžírské kanály Canal Algérie, Chaine 1 a Chaine 3 byly původně vysílané z Alžírska jen v Ku pásmu přes satelit NSS-7. Pokrytí Globecast v C pásmu rozšíří pokrytí kanálů po celé Africe a stejně tak i na Středním východě, čímž provozovatel získá nejenom nové satelitní diváky (DTH), ale i diváky řady kabelových sítí.

Globecast přijímá feed Canal Algerie v Paříži, odkud je program přidáván do multiplexu Globecast na satelitu NSS-7. Současně je signál přenášen do New York teleport pro vkládání programu do DTH platformy Globecast World TV na satelitu Intelsat Americas-5. Tento servis v Ku pásmu umožní pokrýt signálem stanic Canal Algérie, Chaine 1 a Chaine 3 celý kontinent.

Canal Algerie, rádia Chaine 1 a Chaine 3 vlastní alžírská národní televizní skupina ENTV. Stanice odstartovaly v roce 1994 a nabízejí všeobecný program složený ze zpravodajství, kultury, sportu a zábavy pro alžírskou komunitu na celém světě. (TSI)