OH 2014 a 2016 možná jen na komerčních TV
| redakce | tiskVysílací práva pro olympijské hry (OH) v letech 2014 a 2016 v Evropě získala od Mezinárodního olympijského výboru (MOV) sportovní agentura Sportfive. Ta už vlastnila práva na loňský fotbalový šampionát. Zvýšila se tak opět pravděpodobnost, že OH v uvedených letech se budou opět vysílat na komerčních stanicích.
MOV prodala práva pro všechny mediální platformy, včetně TV, internetového a mobilního vysílání pro 40 evropských zemí. Ve skupině zemí ale chybí velké TV trhy Francie, Německo, Itálie, Španělsko, Turecko a Velká Británii, se kterými MOV řeší prodej vysílacích práv individuálně.
Za vysílací práva loňské olympiády z Pekingu zaplatila EBU 443,4 milionu dolarů (cca 10 miliard korun), za balíček práv pro ZOH a LOH v letech 2010 a 2012 ji přišel na 560 milionů eur (16 miliard Kč). Cenovou nabídku EBU na další roky ale MOV odmítl.
Sportfive držela vysílací práva pro Euro 2008, které díky tomu získala v Česku komerční TV Prima. Poprvé v historii se tento šampionát vysílal na komerční TV.
Sportfive musí ale podle dohody s MOV zajistit, aby se minimálně 200 hodin přenosů z olympiády vysílalo na volně přístupných stanicích z letních her a alespoň 100 hodin přenosů ze zimních olympijských her.
zdroj: ČTK
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VI
20:00 Tajná nacistická věda: Impérium (8/8)
20:20 Bratři a sestry (43)
20:15 Polabí (50)
20:10 Zralé víno
20:05 Josef Klíma: Jak jsem přežil devadesátky
20:30 Rosamunde Pilcherová: Láska a iné poklady
20:10 Moja diagnóza
20:30 Dunaj, k vašim službám XIII. (14)
20:20 Muž na radnici (6)