CryptoBox 800 UHD

HBO dominuje nominacím na cenu Emmy

| redakce | tisk

Již druhý rok po sobě se může kabelový gigant HBO pochlubit cenným prvenstvím. I letos se mu podařilo získat suverénně největší počet nominací na prestižní cenu Emmy, rovných 124, přičemž televizní společnost NBC, která se umístila na druhém místě, jich měla pouhých 64. Hlavními kandidáty na zisk trofejí, jež budou za přítomnosti kamer HBO, která bude tento galavečer vysílat v přímém přenosu, předány 19. září v Los Angeles, jsou minisérie adaptací Pulitzerovou cenou ověnčeného dramatika Tony Kushnera Angels in America a série The Sopranos. Tyto dva počiny z originální produkce HBO dohromady nashromáždily 41 nominací.

V kategorii hlavní ženská role v žánru drama byly nominovány: Jennifer Garnerová za sérii Alias (ABC), Mariska Hargitayová za Law&Order: Special Victims Unit (NBC), Allison Janneyová za sérii The West Wing (NBC) a Amber Tamblinová se sérií Joan of Arcadia (CBS).

V kategorii hlavní mužská role v žánru drama se pokusí obhájit loňské vítězství James Gandolfiny z The Sopranos (HBO), dále byli nominováni Anthony LaPaglia z Without a Trace (CBS), Martin Sheen z The West Wing (NBC), James Spader z The Practice (ABC) a Keifer Sutherland za sérii 24 hodin (FOX).

V kategorii hlavní mužská role v žánru komedie lze na pozici nominovaných spatřit nedávno zesnulého Johna Rittera z 8 Simple Rules (ABC), Larryho Davida ze série Curb Your Enthusiasm (HBO), Kesleye Grammera ze seriálu Frasier (NBC) a populárního Matta LeBlanca ze série Přátelé (NBC).

V kategorii ženské se pak představují: půvabná Jennifer Anistonová z Přátel (NBC), Bonnie Huntová za Life with Bonnie (ABC), Sarah Jessica Parkerová za Sex ve městě (HBO), Patricia Heatonová za Everybody Loves Raymond (CBS) a Jane Kaczmareková za sérii Malcolm in the Middle (FOX).

Na nejlepší komediální sérii roku jsou nominovány Arested Development (Fox), Curb Your Enthusiasm (HBO), Everybody Loves Raymond (CBS), Sex ve městě (HBO) a Will and Grace (NBC).

O titul nejlepší dramatické série roku se pak ucházejí seriály The Sopranos (HBO), The West Wing (NBC), CSI:Crime, Scene, Invstigation (CBS), 24 hodin (Fox) a černý kůň soutěže Joan of Arcadia.

Poslední trofej pak lze získat ve zcela nové kategorii, jíž je cena za nejlepší reality show roku, a zálusk na ni mají: The Aprentice (NBC), Last Comic Standing (NBC), The Amazing Race (CBS), American Idol (Fox) a Surivor (CBS). (TZ HBO)