Fransat startuje 19. června
| redakce | tiskDne 19. června zahájí provoz nová francouzská satelitní DTH platforma Fransat. Nabídka bude obsahovat všechny televizní stanice známé z neplacené digitální terestrické sítě (DVB-T) a určena zejména domácnostem, které nejsou v dosahu kvalitního digitálního pozemního TV signálu.
Fransat bude využívat satelit Atlantic Bird 3 na pozici 5 stupňů západně, která má na francouzském TV trhu tradici z dob analogového satelitního TV šíření, které zde nadále probíhá.
Projekt Fransat bude se všemi detaily oficiálně představen na tiskové konferenci dne 24. června 2009.
Na francouzském trhu již funguje jedna obdobná služba k připravované Fransat - jmenuje se TNTSAT a je šířena prostřednictvím satelitu Astra (19,2°E) v kódovacím systému Viaccess PC 3.0.
zdroj: satmag,broadbandTVnews
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Jak si nevzít princeznu
20:00 Hodný, zlý a ošklivý
20:20 Hell´s Kitchen Česko II (17)
20:15 Kamarádi (78)
20:10 Chlapci a chlapi (10)
20:05 Talkshow Tomáše Magnuska
20:30 Vraždy v Lurdoch
20:10 Ladislav Chudík
20:30 Na nože I.
20:20 Příběh lásky a cti