Quantcast

Patchy pro Humax IRCI-5400

| Tisk

V minulých dnech nám napsal náš pravidelný čtenář Pepa, který nám poskytl několik velmi zajímavých informací. Rozhodli jsme se, že Vás s nimi postupně seznámíme.

Digitální satelitní reciever Humax IRCI-5400 vyhledávali v minulosti diváci hlavně kvůli integrovanému dekodéru Irdeto, který bylo možné softwarově upravit - patchnout a tím umožnit přijímat, většinou jen neoficiálně, programy kódované v systému BetaCrypt. Právě tento systém používá populární a diváky i u nás vyhledávaná německá pay-tv platforma Premiere World.

Možnosti využití vestavěného dekodéru Irdeto samozřejmě nejsou u konce, neboť díky projektu DS9 je možné s jedinou přístupovou kartou přijímat programy v současné době z pěti kódovacích systémů. K divákovi se tak dostává celá programová škála programů z celé Evropy. Z nejsledovanějšího satelitního komplexu družic Astra 19.2E lze tak dekódovat s uvedenou kartou takřka všechno (krom UPC Direct/Wizja a Xtra Music).

V minulých týdnech oznámil Planet Hemp, tvůrce prakticky všech softwarových úprav (patchů), ukončení podpory pro nové s/w vybavení recieverů Humax IRCI-5400. V tento okamžik můžeme hovořit o dvou skupinách hackerů software Humaxe: o pozitivních (mezi ně patři pochopitelně Planet Hemp) a negativních (někteří italští hackeři). Tzv. negativní hackeři vyvinuli několik softwarových úprav s cílem poškodit reciever. Zatím známe případy, kdy při aktualizaci s/w v recieveru patchem došlo k zamrznutí recieveru při přenosu patchovaného souboru do přijímače. Dokonce se objevily zmínky, že došlo i k vážnějšímu poškození recieveru. Proto, pokud se rozhodnete pro použití opatchovaného souboru, doporučujeme použít již vyzkoušený a stahovat vždy z důvěryhodného zdroje.

Tvůrce patchů, Planet Hemp, naštěstí pokračuje ve vývoji nových, vylepšených verzí. Dá se říct, že opachovaný soft přináší i mnohá vylepšení, které softwarový inženýři firmy Humax doposud dostatečně neopravili. Tím nejžhavějším problémem je příjem programů v Dolby Digital na některých programech v paketu Premiere World (nejčastěji Premiere Movie 1, CineDom DeLuxe).

V těchto dnech se na netu objevila celá řada nových souborů (patchů) pro Humax IRCI-5400. Podle našeho čtenáře jsou nejpovedenější dvě verze, které mají mít opraven i problém s Dolby Digital.

PATCH HIC-5400ALLCAM4.1PATCH HIC-5400ALLCAM4.1
Již při prvním 'vklouznutí' do MENU si všimneme velmi povedené fotografie s delfíny na pozadí (ovšem tu si můžeme u jakéhokoliv recieveru Humax řady OAK změnit také). V menu 'Podmíněný přístup' nalezneme označení softu '+REALCAMNL'. Je potěšitelné, že i u této verze funguje 'autoswitch'.

Bohužel, náš čtenář nemohl vyzkoušet podporu Dolby Digital, neboť na otestování neměl příslušné zařízení.PATCH HIC10306+CAM32NLPATCH HIC10306+CAM32NL
Další zajímavou verzí je '+CAM3.2UPG' (na pozadí má na pozadí obrázek Apple Macintosh). Podpora autiswitch je samozřejmostí. Tato verze se stává naším tipem k vyzkoušení. Doporučujeme.

U obou verzí (a možná nejen u nich) nastal problém s příjmem a dekódováním francouzského paketu TPS na satelitech Hot Bird. Při přepnutí na některý program paketu TPS, zvláště pak národní televize France2, France3 a další docházelo k pravidelnému zakusování recieveru. V některých případech u paketu TPS došlo i k výpadku textu (!) v MENU. Najednou bylo MENU prázdné...
Vše je zřejmě způsobeno přechodem na vylepšený kódovací systém Viaccess2 o kterém Parabola.cz již přinesla dostatečné informace.
K oběma patchům se dá ještě dodat, že mají upravené ECM a lze bez problémů přijímat všechny PPV kanály v Seca/Mediaguard (Palco, Taquilla).

Oba patchy naleznete v sekci Download.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články