Nová TV Deko míří do Česka a na Slovensko

| Tisk

Ještě v tomto roce odstartuje vysílání nový televizní kanál věnovaný domácím kutilům. Nová stanice se bude nazývat TV Deko a zahájí vysílání 1.prosince 2005. Za projektem stanice TV Deko stojí maďarská společnost Filmmuzeum, která v Česku a na Slovensku provozuje TV Paprika, televizi věnovanou gastronomii.

TV Deko bude vysílat 14 hodin denně programy věnované zahrádkářům, kutilům a architektuře. Stanice chce nabídnout magazíny o úpravách interiérů či panelových bytů - zkrátka pro všechny kutily a "zlaté české ruce".

Stanice TV Deko se představí divákům v České republice, na Slovensku a také v Maďarsku. V příštím roce se stanice představí také divákům v Rumunsku. Program TV Deko vyplní z 50 procent programy vlastní tvorby, které budou vyrobené v České republice či v Maďarsku. Zbývající prostor doplní pořady ze zahraničí (americké a britské magazíny).

TV Deko se podle neoficiálních informací objeví v nabídce největších kabelových operátorů UPC a Karneval. Program se má stát i automaticky součástí digitální satelitní placené televize UPC Direct na družici Astra 19,2°E (stanice bude zakódována systémem Cryptoworks).Na kanál tohoto typu čekají diváci v České republice a na Slovensku již více než 2 roky. Dne 10.září 2003 získala společnost Press Media Net s.r.o. licenci k televiznímu vysílání Hobby televize prostřednictvím družice na 12 let. Provozovatel stanice po ročních přípravách pozastavil projekt kvůli nevyjasněným vztahům s největšími kabelovými operátory v ČR. Zároveň vrátil i licenci.

Před měsícem zahájila vysílání první česká teleshoppingová "hobby" televize Top TV. Jde o stanici, která přináší i magazíny pro kutily a zahrádkáře. Stanice se šíří bezplatně v rámci paketu Czech Link (Astra 3A a Eurobird-1) a v DVB-T síti Czech Digital Group. Stanice Top TV je postupně zařazována do nabídky kabelové TV.

redakce